Gözler Libya'da! Saflar belli oluyor; Sayı 9 oldu

Libya'nın başkenti Trablus'u darbeci General Halife Hafter güçlerine karşı savunmak için seferberlik başlatan şehirlerin sayısı Zuvara'nın katılımıyla 9'a yükseldi.

Gözler Libya'da! Saflar belli oluyor; Sayı 9 oldu
Gözler Libya'da! Saflar belli oluyor; Sayı 9 oldu
GİRİŞ 18.12.2019 23:42 GÜNCELLEME 18.12.2019 23:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zuvara Belediye Meclisi, Zuvara İhtiyarlar ve İleri Gelenler Meclisi ile kentteki Ortak Güvenlik Odası, Askeri Oda ve Ulusal Emniyet Müdürlüğünden yapılan ortak seferberlik açıklaması, belediyenin sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Devletin militarize olmasının kabul edilmeyeceği belirtilen açıklamada, batı bölgesindeki kentlere yönelik herhangi bir hareketliliği ve düşmanca saldırıları püskürtmek için hazır olunduğu ifade edildi.

OPERASYON BAŞLATMIŞTI

Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Hafter, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermiş, bunun üzerine uluslararası meşruiyete sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) birlikleri de karşı operasyon başlatmıştı.

Darbeci General Hafter, son olarak 12 Aralık'ta Trablus'a yönelik "Belirleyici Savaş" adıyla yeni bir saldırı talimatı vermişti. Hafter'in saldırı emri karşısında ülkenin batısında Misrata başta olmak üzere 8 kentte seferberlik ilan edilmişti. 

YORUMLAR 1
  • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
    İNŞAALLAH bütün darbeci abd uşaklarının sonu olur.Yaşasın İslam kardeşliği birliğimiz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'da helikopter kazası mülahazaları
AK Parti'den, Refah'taki katliam saldırısı sonrası İsrail açıklaması: Lanetliyoruz!