Erdoğan ile ortak basın toplantısında flaş Türkiye açıklaması

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed: Türkiye savunma sanayiinde ilerliyor. Malezya bu alanda Türkiye'den çok şey öğreniyor. İslam dünyasındaki sorunlarımızı çözmek için yapmamız gereken şey, kendi pazarımızı kurmaktır

Erdoğan ile ortak basın toplantısında flaş Türkiye açıklaması
Erdoğan ile ortak basın toplantısında flaş Türkiye açıklaması
GİRİŞ 19.12.2019 12:41 GÜNCELLEME 19.12.2019 13:52
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

2019 Kuala Lumpur Zirvesi kapsamında düzenlenen "Kalkınmanın Önceliği ve Zorluklar" forumunda katılımcıların sorularını cevaplayan Mahathir Muhammed, Müslümanların dünya genelinde çok büyük bir pazar oluşturabileceğini belirterek, "Eğer kendi pazarımızı kurup ihtiyaçlarımızı Müslüman ülkelerden tedarik edersek, kendimizi zenginleştiririz" şeklinde konuştu.

 

Müslüman ülkelerin mevcut durumda çok fazla üretim yapmadığı ve dışa bağımlı hareket ettiğine dikkati çeken Mahathir, "Bu yüzden sorunlarımızı çözmek için yapmamız gereken şey, kendi pazarımızı kurmak ve ihtiyaçlarımızı kendi aramızda tedarik etmektir. Bunu yapabilirsek bütün ülkelerin sorunlarını çözebiliriz. Zengin olursak güçlü de oluruz" ifadelerini kullandı.

Mahathir, milli üretim alanında Türkiye örneğine dikkati çekerek, "Şu an üretim konusunda Türkiye'ye baktığımız zaman, Türkiye savunma sanayisinde ilerliyor. Malezya bu alanda Türkiye'den çok şey öğreniyor" açıklamalarında bulundu.

 

Müslüman milletlerin kendi ihtiyaçlarını kendileri gidermesi fikrinin gayrimüslim ülkelere bir boykot olmadığını vurgulayan Mahathir, bu eylemin İslam aleminin güçlenmesini sağlayacağını ifade etti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Orhan Gazi Yılmaz 9 ay önce Şikayet Et
  Topunuz gelin eger kendinize ait cehenneminiz varsa onunla gelin sıkıntı yok ha Allahın Cehenneminekurban oluyum Amenna ve Saddakna
  Cevapla
 • Adiniz Soyadiniz 9 ay önce Şikayet Et
  neyazikki arablar uzak duracak
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 9 ay önce Şikayet Et
  Malezya Güneykoreden düşük kalite savaş uçağını alacağına Türkiye’ye destek ver de adam gibi savaş uçağın olsun da işte
  Cevapla
 • Hamdi 9 ay önce Şikayet Et
  Mahatir Muhammed'i ve Malezyayı seviyoruz.
  Cevapla
 • oğuzhan 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ' nin ABD ÇİN RUSYA gibi küresel güçler arasında tam söz sahibi olabilmesi için, bu teşkilatın daha da büyümesi lazım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerbaycan'a destek verdi, Ermeniler çıldırdı!
Son dakika haberi: Bakan Koca 'çok ötesine geçtik' deyip büyük müjdeyi verdi!