ABD'den dikkat çeken İncirlik Üssü kararı

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) internet sitesinde yer alan son dakika açıklamasına göre, Adana'daki İncirlik Üssü dahil olmak üzere Türkiye'de ABD Hava Kuvvetleri'ne ait askeri üs tesisleri ve destek birimlerinin modernizasyon, tasarım ve altyapı projelerini 8 Türk şirketi üstlenecek.

ABD'den dikkat çeken İncirlik Üssü kararı
ABD'den dikkat çeken İncirlik Üssü kararı
GİRİŞ 25.12.2019 08:06 GÜNCELLEME 25.12.2019 18:03
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) internet sitesinde yer alan son dakika açıklamasına göre, Türkiye ve ABD arasındaki Savunma Ekonomik İşbirliği Anlaşması uyarınca yerel düzeyde teklifler alındı ve toplam 17 teklif iletildi. Değerlendirme sonucu Türkiye'de ABD Hava Kuvvetleri'nin askeri üs tesisleri ve destek birimlerine yönelik genel inşaat kategorilerinde çeşitli dallardan oluşan projeler sekiz Türk şirketine verildi.

 

Toplam 95 milyon dolar değerindeki projelerin 31 Aralık 2024'e kadar tamamlanması öngörülüyor. Söz konusu projelerin verildiği Türk şirketler Adana, Ankara ve İstanbul merkezli.

Projeleri üstlenecek olan şirketlerin adları şu şekilde:

 

Aytekin Serol İnşaat Taahhüt Mühendislik Anonim Şirketi (Adana), Emta İnşaat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi (Ankara), Bor İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Adana), Kuryapı Sağlık Ürünleri Gıda İnşaat (Adana), Santes Uluslararası Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (İstanbul), Serka Taahhüt İnşaat Anonim Şirketi (İstanbul), Set Dış Ticaret Sanayi Petrol Taşımacılık Atık Tesisleri Bilişim ve İnşaat Limited Şirketi (Adana).

Trump'tan Türkiye'ye yaptırım kararı! Rusya ve Almanya'dan peş peşe açıklamalar

TORBA YASADA DA YER ALMIŞTI

Adana'daki İncirlik Üssü'ne ilişkin olası inşaat projesi ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz Cuma günü imzalamasıyla yasalaşan 2020 Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısı (NDAA) kapsamında da madde olarak yer almıştı.

KAYNAK: VOİCE OF AMERİCA
ETİKETLER
incirlik üssü
YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Vahim 7 ay önce Şikayet Et
  PKK ya desteği çektimi
  Cevapla
 • Kılınç 7 ay önce Şikayet Et
  Bizi kovmayın diye ağzımıza balçalacaklar katıl abd
  Cevapla
 • Bitsingitsin 7 ay önce Şikayet Et
  Off sıktı bu terör sevicilerin bu ülkede hainliğinin dibine vurması sıktı artık. Bunlar da yürek olsa iki dakka durmaz derimizi yüzerler ! Uzakta daha uzakta olmalıdır bu İncirlik benzeri yabancı üsleri !
  Cevapla
 • Halil 7 ay önce Şikayet Et
  Biz adamları atın incirlikten diyoruz. Adamlar iyice yerleşiyor.
  Cevapla
 • Hakan 7 ay önce Şikayet Et
  Ulkesinde baska bir ulkenin ussu bulunan devlet bagimsiz degildir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İkinci el araç düzenlemesi Erdoğan'ın önünde: Araç başına 5 bin TL ceza kesilecek
Başakşehir, Avrupa'ya veda etti!