Koronavirüs salgını Suudi Arabistan dahil toplam üç ülkeye daha sıçradı

Singapur'da ilk kez yeni tip koronavirüs vakasına rastlandığı bildirildi. Öte yandan, Suudi Arabistan'da da bir Hint hemşirede koronavirüs tespit edildi. Hemşire tedaviye alındı. Yapılan açıklamada, tedavi sürecinin olumlu geçtiği belirtildi. Vietnam Sağlık Bakanlığı da, ülkede bulunan 2 Çin vatandaşında koronavirüsü tespit edildiğini duyurdu.

GİRİŞ 23.01.2020 17:37 GÜNCELLEME 24.01.2020 09:28
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Yerel basında çıkan haberlere göre, Singapur Sağlık Bakanlığı, 20 Ocak'ta ailesiyle Singapur'a gelen Vuhan'da yaşayan 66 yaşındaki Çinli bir erkekte yeni tip koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. 

 

Bakanlık, yoldayken boğazı ağrıyan, ertesi gün ateşi çıkan ve öksürmeye başlayan Çinli hastanın karantinaya alındığını duyurdu. 

Hastaya yapılan testlerin bugün çıkan sonuçlarının, yeni tip koronavirüs taşıdığını ortaya koyduğu belirtildi. 

 

Çinli adamın yakın temas içinde bulunduğu kişilerin ve uçakta yakınında oturanların da izinin sürüldüğü, 37 yaşındaki oğlunun ise "şüpheli vaka" olarak müşahade altına alındığı kaydedildi. 

ARABİSTAN'A DA SIÇRADI

Öte yandan, Suudi Arabistan'da da bir Hint hemşirede koronavirüs tespit edildi. Hemşire tedaviye alındı. Yapılan açıklamada, tedavi sürecinin olumlu geçtiği belirtildi. Vietnam Sağlık Bakanlığı da, ülkede bulunan 2 Çin vatandaşında koronavirüsü tespit edildiğini duyurdu.

KORONAVİRÜS SALGINI

Çin'de 571 kişiye, şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) ile benzerliği bulunan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) bulaşmış, 17 kişi bu nedenle hayatını kaybetmişti.

Dün itibarıyla Hong Kong ve Makao Özel İdari Bölgelerinde 1'er kişide saptanan virüs, ABD, Japonya, Güney Kore'de 1'er, Tayland'da 3 kişide tespit edilmişti.

Vuhan'da dün havaalanı ve tren istasyonları giden yolculara kapatılmış ve toplu ulaşım askıya alınmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Elif 10 ay önce Şikayet Et
  Amma abarttılar ya 17 kişi ölmüş sanki 17 milyon kişi ölmüş gibi haber yaptılar
  Cevapla
 • Orhangazi 10 ay önce Şikayet Et
  Hiç bi ilaçın işe yaramadığını ve çok kolaylıkla insandan insan geçen bu hastalığın şakası olmaz!
  Cevapla
 • Ugur 10 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar domuz gribi diye kaç milyon asi sattılar şimdi mevsimsel hale donustu.hala domuz gribi haberi yapıyor cahiller halbuki şu anda 3 gripten biri domuz gribi haberleri yok. Buda öyle bı hastalık ölen hastaların hepsi kronik hastalığı olan yaşlılar diğerleri iyileşiyor. İlaç firmalarinin koruklemesi bu haberler
  Cevapla
 • Hiro 10 ay önce Şikayet Et
  Çin'den Türkiye'ye kimseyi almayın. Çinde ki Türkleri de almayın. Arapları da almayın Singapurlularıda almayın zencileri de almayın
  Cevapla
 • Gytt 10 ay önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • Levrok 10 ay önce Şikayet Et
  Cin lileri ülkeye almayin !
  Cevapla
 • Egeliden 10 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın yüce Kur'an'da zikrettiği "Kavimlerin Helakı",Hz.İbrahim,Hz.Nuh,Hz.Musa,Hz.Lut kavmlerinin başlarına gelen felaketler bizden çok mu uzak,yoksa hepsinin toplamından daha derin daha şiddetli isyanlar içinde mi bu gün insanlık...İki yol var,Ya insanlık Aradığı belasını bulacak ya da son bir şans verilecek Mevlasını bulacak... ALLAH her şeye kadirdir gücü yetendir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Chang'e 5 uzay aracı, Ay'a bayrağı dikti! Tarihe geçen görüntü
Maduro, ABD'nin çirkin teklifini ifşa etti