Başkan Erdoğan ülkede manşet: İslam dünyasının lideri hoş geldin

Pakistan basını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sayfalarında geniş yer ayırdı. Ülkenin yüksek trajlı gazetelerinden Daily Ittehad, ziyarete özel ek çıkardı. Gazete Türkçe olarak, “İslam dünyasının lideri Pakistan’a hoş geldin” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan ülkede manşet: İslam dünyasının lideri hoş geldin
Başkan Erdoğan ülkede manşet: İslam dünyasının lideri hoş geldin
GİRİŞ 13.02.2020 21:45 GÜNCELLEME 13.02.2020 21:45
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Pakistan’nın yüksek trajlı gazetelerinden Daily Ittehad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslamabad’a gelişini Türkçe "İslam dünyasının lideri Pakistan’a hoş geldin" ifadeleri ile okuyucularına duyurdu.

Gazete, Erdoğan’ın Pakistan ziyareti için özel ek çıkardı. Gazetenin ilk sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir fotoğrafı kullanıldı. Fotoğrafın arka planında Sultanahmet Camii ile İslamabad’ın simgelerinden Faysal Camii’ne yer verildi.

'SAMİMİ VE YARDIMSEVER BİR LİDER'

İngilizce ve Urduca olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgü ile bahsedildi. Erdoğan’ın “samimi ve yardımsever bir lider” olduğu belirtildi. Ziyaretin, Türkiye ve Pakistan ilişkileri açısından önemi vurgulandı.

Daily Ittihad’ın son sayfasında ise, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün ile yapılan röportaja yer verildi. Röportaj’da, Pakistan'da terör örgütü FETÖ'den temizlenerek Maarif Vakfına devredilen okullardaki başarı ve bunun ülke gelişimine olumlu etkisi anlatıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 71
 • Hakan 7 ay önce Şikayet Et
  Pakistanın nüfusu neredeyse 3 katımız ve adamların nükleer silahı var fakat Erdoğana islam dünyasının lideri demişler. Erdoğan ülkemizin son 100-200 senedeki en iyi 3-4 siyasetçisinden birisi.
  Cevapla
 • şalgam 7 ay önce Şikayet Et
  inşallah maşallah
  Cevapla
 • Vatansever 18 7 ay önce Şikayet Et
  Pakistan'a böyle bir zamanda gidiyorsa bu işin altında Pakistan silahlı kuvvetlerinin elinde bulunan uzun menzilli balistik ve nükleer başlıklı füzelerin Pakistanlı mühendisler tarafından kısa sürede türkiyede üretilmesi vardır inşallah reis boş ziyaret yapmaz
  Cevapla
 • Diyarbakır 7 ay önce Şikayet Et
  İnşallah İslam sancaginin altında kardeşlerimizi tekrar toplayacağız ve bir güneş gibi tekrar dogacagiz bütün karanlığın üstüne nasilki 600 yıl huzur ve barış getirdiysek tekrar bunu başaracağız bı izni ALLAH...
  Cevapla
 • AKBEY 7 ay önce Şikayet Et
  Allah başımızdan eksik etmesin. ümmetin sesi oldun reis. inşallah batılın çöküşü islamın yükselişine şahit oluruz. Rabbim hak yolundan ayırmasın. Allah bizim ülkede gözü kör olmuş, kalpleri kararmış insanlarıda islah etsin. görün artık erdoğanın nasıl bir lider olduğunu. anlayın artık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Vaka patlaması yaşanan İngiltere'den son dakika koronavirüs kararı
Vladimir Putin: Kimsede böylesi yok, katbekat daha üstün!