İman bebek soğuktan donarak gözleri açık şekilde can verdi

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları yüzünden göç eden ailesiyle Türkiye sınırı yakınlarına sığınan bebek İman Ahmed Leyla, kamptaki soğuk hava koşullarına dayanamayarak gözleri açık şekilde hayatını kaybetti. Hastanenin raporunda ayrıca, beslenme yetersizliği çeken 1,5 yaşındaki bebeğin kilosunun sadece 4,5 kilogram olduğu kaydedildi.

İman bebek soğuktan donarak gözleri açık şekilde can verdi
İman bebek soğuktan donarak gözleri açık şekilde can verdi
GİRİŞ 14.02.2020 13:41 GÜNCELLEME 16.02.2020 09:05
Bu Habere 390 Yorum Yapılmış

Suriye Amerikan Doktorları Derneği (SAMS), yaptığı yazılı açıklamada, sabah saatlerinde bir kız çocuğunun babasının kucağında Afrin ilçesindeki kurumun desteklediği sağlık merkezine geldiğini bildirdi.

 

Açıklamada, kız çocuğunun hastaneye ulaşmadan önce soğuktan öldüğü kaydedildi.

HASTANEYE GETİRİLMEDEN 2-3 SAAT ÖNCE ÖLMÜŞTÜ

Afrin'de ulaşılan Şifa Hastanesi'nde adını paylaşmak istemeyen sağlık görevlisi, bebeğin babası tarafından hastaneye getirilmeden 2-3 saat önce öldüğünü tespit ettiklerini söyledi.

Sağlık görevlisi, şu şekilde açıklamada bulundu: "Kız bize geldiğinde kalbi durmuştu. Babası camları olmayan bir barakada yaşadıklarını, şiddetli soğuğa maruz kaldıklarını söyledi. Bize göre bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesi kesilmiş ve kalbi durmuş. Geldiğinde buz gibiydi. Cildinin (morarmış) rengi ve göz bebekleri de bunu gösteriyordu."

1,5 YAŞINDAKİ BEBEĞİN 4,5 KİLO OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Aynı ifadelerin yer aldığı hastanenin raporunda ayrıca, beslenme yetersizliği çeken 1,5 yaşındaki bebeğin kilosunun sadece 4,5 kilogram olduğu kaydedildi. Raporda İman bebekte, "serebellar atrofi" (beyincik hacim küçülmesi) hastalığıyla da mücadele ettiği belirtildi.

Ailenin, Rusya ve rejim saldırılarında tahliye edilen başkent Şam’ın Doğu Guta bölgesinden 2018 yılında İdlib'e göç ettiği, bombardımanların burada da devam etmesi nedeniyle Suriye-Türkiye sınırı yakınlarındaki bir geçici barınma alanına sığındığı öğrenildi.

Suriye'de Beşşar Esed rejimi güçleri ve Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yerleşimlere yoğun saldırıları sonucu Ocak 2019'dan bu yana yaklaşık 1,8 milyon sivil Türkiye-Suriye sınırı yakınlarına göç etmişti.

Göç edenlerin büyük kısmı, Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da Türkiye'nin terörden arındırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 390
 • Zeynep 1 yıl önce Şikayet Et
  Mutluluk
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah rusyanında esedinde abd inde İsraili de en kısa zamanda belasını verir inşallah
  Cevapla
 • Kürşat 4 yıl önce Şikayet Et
  İmansızlar iman bebeğe kıydınız Allah’ın gazabı üstünüze olacaktır.
  Cevapla
 • yavuzhan 4 yıl önce Şikayet Et
  ya kahhar rabbim zalimlerin bin belasini ver.
  Cevapla
 • Yusuf66 4 yıl önce Şikayet Et
  Nerdesin ey Mehdi Aleyhisselam gel artık bekletme ne olursun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk havacılığının altın çağı: İşte Türkiye'nin gökyüzündeki 9 kanadı!
Bir ilin gözü kulağı burada! Şehrin altından bilinmeyen koca bir şehir daha çıktı