Hafter'den alçak propaganda

Her fırsatta ateşkes masasından kalkarak Libya'da barışı değil savaşı tercih eden darbeci Halife Hafter, kontrol ettiği Bingazi'de Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı propaganda çalışmasına girdi.

Hafter'den alçak propaganda
Hafter'den alçak propaganda
GİRİŞ 15.02.2020 15:13 GÜNCELLEME 15.02.2020 15:41
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Nisan ayından beri Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin desteğiyle Trablus'a saldıran ve yüzlerce sivili katleden Hafter, bölgedeki tüm Türkiye karşıtlarıyla iş birliği içinde. 

 

 

Hafter cephesi, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı terör örgütü DEAŞ ile iş birliği içinde gösteren ve Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri kaynaklı kara propaganda çalışmalarını hızlandırdı.

Ancak bütün kara propagandaya rağmen Hafter'in başı işlediği savaş suçlarıyla dertte. ABD'de yaşayan Libyalı 6 aile, darbeci Hafter'e karşı aile fertlerini öldürdüğü ve işkence uyguladığı gerekçesiyle Washington Federal Mahkemesi'ne suç duyurusunda bulunmuş, Hafter'den 1 milyar dolarlık tazminat talep etmişti. 

 

 

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Selim 4 ay önce Şikayet Et
  Gün gelecek Allah ın adaleti üzerinize dağlar gibi çökecek o zaman biz ne yaptık diyeceksiniz zalimler için yaşasın cehennem
  Cevapla
 • Türküngücü 4 ay önce Şikayet Et
  seni yakında cehennem bekliyor satılmış münafık
  Cevapla
 • Diriliş 4 ay önce Şikayet Et
  Hafter bir gün sana o para veren köpekler seni satar kalırsın ortada bugün seni böyle kullanıyorlar ancak seni gaza getirenlere güvenme yakında seninde dersini veririz
  Cevapla
 • Hafterorist 4 ay önce Şikayet Et
  Hafter ror
  Cevapla
 • Man 4 ay önce Şikayet Et
  Sayin cumhurbaskanim eminim dogru yolda.tum ulkemizin dusmanlari saldiriyorsa baskanim dogeu yoldadir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye resmen ilan etti! Kritik Libya hamlesi
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum