ABD'den ülkeyi şoka sokan koronavirüs açıklaması

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) yetkilileri, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının kaçınılmaz olduğu ve Amerikalıların şimdiden buna hazırlıklı olmaları gerektiği uyarısında bulundu. CDC'nin resmi internet sitesindeki son bilgilere göre, ABD genelinde 53 teyit edilmiş Kovid-19 vakası bulunuyor.

ABD'den ülkeyi şoka sokan koronavirüs açıklaması
ABD'den ülkeyi şoka sokan koronavirüs açıklaması
GİRİŞ 26.02.2020 00:43 GÜNCELLEME 26.02.2020 00:48
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Salgınla ilgili son durumu değerlendiren CDC Ulusal Aşı ve Solunum Hastalıkları Merkezi Direktörü Dr. Nancy Messonnier, "Artık, bu salgın konusunda esas soru ABD toplumu içinde yayılıp yayılmayacağı değil, ne zaman olacağıdır." şeklinde konuştu.

 

 

Messonnier, salgının ABD'de günlük hayatı ciddi derecede etkileyebileceğini vurgulayarak, "Amerikan halkından bunun kötü olabileceği beklentisine hazırlanmalarını istiyoruz. Ben kendi ailemle oturup bunu konuştum." dedi.

Covid 19 dünyada hızla yayılıyor

300 MİLYON MASKEYE İHTİYAÇ VAR

 

 

Öte yandan, Senatoda düzenlenen oturumda Trump yönetiminin koronavirüs ile mücadelesi konusunda bilgi veren Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanı Alex M. Azar, koronavirüs salgınında federal ve yerel sağlık çalışanları için 300 milyon yüz maskesine ve hastaneler için de ek vantilatörlere ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Koronavirüs maske

Azar, şu an depolarda acil durumlar için 30 milyon yüz maskesi bulunduğunu kaydederek, "ABD'yi sızdırmaz bir şekilde bir virüse karşı kapatamayız ve bu konuda gerçekçi olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını hakkında her gün ve her hafta yeni şeyler öğrendiklerini kaydeden Azar, "Bu, dünya çapında benzeri görülmemiş potansiyel olarak ciddi bir sağlık sorunudur." uyarısında bulundu.

53 KORONAVİRÜS VAKASI BULUNUYOR

CDC'nin resmi internet sitesindeki son bilgilere göre, ABD genelinde 53 teyit edilmiş Kovid-19 vakası bulunuyor.

Beyaz Saray’dan önceki gün yapılan açıklamada, Trump yönetimi tarafından salgın ile mücadele için Kongre'den, 1 milyar doları virüse karşı aşı geliştirme çalışmalarına ayrılmak üzere en az 2,5 milyar dolar ek fon talep edileceği belirtilmişti.

ABD Kongresi'ndeki Demokratlar uzun süredir virüs konusunda yönetime uyarıda bulunarak, Trump'ı bu konuda adım atmaya çağırıyordu.

Trump ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, "ABD'de koronavirüs kontrol altında. Tüm taraflar ve ilgili ülkelerle iletişim halindeyiz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

ETİKETLER
dünya haberleri
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Ccc 5 ay önce Şikayet Et
  Bu nedir ya hergün tedirgin oluyoruz Allah aşkına birileri şu tedaviyi sunsun artık yazık bu insanlığa
  Cevapla
 • muradim52 5 ay önce Şikayet Et
  yorumları okudukça , vatanının değerini bilmeyen vatanını küçük gören negatif kaos seviciler mi sadece bu sayfalarda yorum yazıyor acaba... bu vatanın 600 yıldır sahipleri aynen duruyor.......
  Cevapla
 • Öteki 5 ay önce Şikayet Et
  corvid 19'un bumerang etkisi olabilir mi
  Cevapla
 • demirag.m 5 ay önce Şikayet Et
  Çin ve İranı dize getirmenin tek yolunu bu şekilde buldu şimdi ise aşısını bulduk diye zehirinin panzehirini satıyor...
  Cevapla
 • yergökinliyecek 5 ay önce Şikayet Et
  eyyy Amerika şimdiden yaşayacağınız devasa tusinami için geçmiş olsun.yolda sabırla bekleyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Patlaması an meselsi! Teyakkuza geçtiler: Tüm dijital hayat bir anda durabilir
Son dakika: Yıldırım-5 operasyonuna başladı