Koronavirüs kabusu büyüyor! Korkunç rakam!

Dünyada koronavirüs kabusu yaşanıyor. Avrupa'da koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya'da ölü sayısı son belirlemelere göre 197'ye yükseldi. ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Johns Hopkins Üniversitesi tarafından hazırlanan rapora göre, dünya üzerinde korona virüsünden enfekte olmuş insan sayısı 100 bini geçti. Sırbistan ve Kamerun, Vatikan ve Togo'da ilk vakalar görüldü.

Koronavirüs kabusu büyüyor! Korkunç rakam!
Koronavirüs kabusu büyüyor! Korkunç rakam!
GİRİŞ 06.03.2020 21:44 GÜNCELLEME 06.03.2020 21:59
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı her gün katlanarak artıyor. Sivil Savunma Genel Müdürü Borrelli, ölü sayısının düne göre 49 kişi daha artarak 197'ye ulaştığını açıkladı.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, başkent Roma'da düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu paylaştı.

ÖLENLERİN YAŞLARI 62 VE 95 ARASINDA

Borrelli, ülkede mevcut koronavirüs vaka sayısının 3 bin 916, ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde koronavirüs bulaşanların toplam sayısının ise 4 bin 636 olduğunu aktardı.

Sivil Savunma Genel Müdürü Borrelli, ölü sayısının düne göre 49 kişi daha artarak 197'ye ulaştığını bildirdi. Borrelli, hayatını kaybedenlerin yaş aralığının 62 ile 95 arasında değiştiğini bildirdi.

 

 

Borrelli, hastalık bulaşıp da iyileşenlerin sayısının da düne göre 109 kişi artarak 523'e çıktığını ifade etti.VATİKAN'A DA SIÇRADI

Diğer yandan bir kişiye yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayan Vatikan Basın Ofisi, bu sabah itibarıyla Vatikan'daki özel kliniklerinde tüm sağlık hizmetlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

SAYI 100 BİNİ AŞTI

ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Johns Hopkins Üniversitesi tarafından korona virüsüne ilişkin bir rapor yayınlandı. Üniversite tarafından yayınlanan rapora göre, dünya çapında korona virüsünden enfekte olan insan sayısı 101 bin 605’e ulaştı. Toplam vakaların 80 bin 576'sı Çin'de bulunurken, Çin’den sonra en fazla vaka tespit edilen ülkeler; 6 bin 593 vaka ile Güney Kore ve 4 bin 747 vaka görülen İran olarak kaydedildi.
En fazla korona virüsü vakasına Asya'da rastlanırken, Avrupa, ABD ve Latin Amerika'daki yeni virüs vakaları kaydedilmeye devam ediyor. Hükümetler ise virüsün ilerlemesini durdurmak için sert önlemler almaya devam ediyor.

TOGO'DA İLK VAKA

Batı Afrika ülkesi Togo'da ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiği bildirildi.

Ulusal basındaki haberlere göre, Togo Başbakanı Komi Selam Klassou, başkent Lome'deki üniversite hastanesinde karantina altında olan hastanın durumunun iyi olduğunu belirtti.İRAN'DA PANİK BÜYÜYOR

İran’da koronavirüs nedeniyle 17 kişi daha hayatını kaybetti; can kaybı 124'e, vaka sayısı 4 bin 747'ye yükseldi.

ORTADOĞU ÜLKELERİNDE HIZLA YAYILIYOR

Korona virüs vakaları hızla artarken vaka sayıları İsrail’de 19, Mısır’da 15, Katar’da 11 olarak kaydedildi.

Çin’de ortaya çıkarak dünya ülkelerine yayılan korona virüsü Orta Doğu’da artış göstermeye devam ediyor. İsrail Sağlık Bakanlığı, ülkede 2 yeni korona virüsü vakası tespit edilirken, toplam vaka sayısının 19’a ulaştığını açıkladı. Orta İsrail’de tespit edilen 2 yeni vakanın da 50’li yaşlarda olduğu ifade edildi. Bakanlık açıklamasında, hastalardan birinin 27 Şubat’ta Madrid seyahatinden döndüğü belirtilirken, diğerinin ise 4 Mart’ta Zürih’ten döndüğü ifade edildi.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Eflaki 6 ay önce Şikayet Et
  Ölenler hangisi yaş ırk ve dile mensup olsa da sonuçta insandır vede küresel boyutta insanlığı etkiliyor.. Kabe'nin o bomboş halide hepimizin yüreklerini sızlatıyor
  Cevapla
 • uğur 6 ay önce Şikayet Et
  bilinçli bir şekilde uygulanan bir senaryo yapan belli
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  ölenlerin yaşları 62 ile 95 arası bunlar yaşlılıktan ölmüş
  Cevapla
 • bzlr 6 ay önce Şikayet Et
  dünya nüfusu gençleşiyor..
  Cevapla
 • ali01 6 ay önce Şikayet Et
  beyler tedaviyi söylüyorum adaçayı biberiye limon
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İddialar sonrası Koca'dan toplantıda sert açıklama: Bunu yaptığım için üzgünüm...
Doğalgaz keşfi planları yansıdı! Türkiye için cari fazla dönemi başlıyor