Koronavirüsünde son durum: Milyarlarca insanı ilgilendiren açıklama

Çin'in Wuhan kenti merkezli koronavirüs dünya genelinde 11 binin üzerinde insanın ölümüne yol açtı. Türkiye'de toplam 670 vaka tespit edilirken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi. Virüsün yaşlıları daha çok etkilediği bilinirken, Dünya Sağlık Örgütü, küresel ölçekte gençlere yönelik çok önemli bir çağrı yaptı: Yenilmez değilsiniz, haftalarca hastanede yatabilir ve hatta ölebilirsiniz!

Koronavirüsünde son durum: Milyarlarca insanı ilgilendiren açıklama
Koronavirüsünde son durum: Milyarlarca insanı ilgilendiren açıklama
GİRİŞ 21.03.2020 10:23 GÜNCELLEME 21.03.2020 10:23

Çin'in Wuhan şehrinde Aralık 2019'da ortaya çıkıp haftalar içerisinde dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından "pandemi" ilan edilen koronavirüs (Kovid-19) küresel çapta son yılların en büyük krizine dönüşmüş durumda.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, örgütün İsviçre'nin Cenevre kentindeki genel merkezinde internet üzerinden basın toplantısı düzenledi. Ghebreyesus, "Virüsün en fazla yaşlı insanları etkilemesine karşın, gençlerin de bundan de azade olmadığını" söyledi.

DSÖ Direktörü Ghebreyesus, hastalığı belirti göstermeden atlatabildikleri için virüsün yayılmasına sebep olabilecek gençlere yönelik dikkat çeken şu uyarıyla sözlerine devam etti: "Yenilmez değilsiniz. Bu virüs haftalarca hastanede kalmanıza yol açabilir ve hatta sizi öldürebilir. Hastalanmasanız bile, gideceğiniz yerle ilgili yapacağınız tercihler, başka birinin hayatı ve ölümü arasında fark yaratabilir."

ETİKETLER
isviçre
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi için Belçika'da
Türkiye'de 38 'altın' kuyusu! Milyar dolarlık yeni müjde gelebilir