Biri 90 diğeri 96 yaşındaki iki kadın koronavirüsü yendi

Güney Kore’de 96 yaşındaki bir kadın koronavirüsü yendi. Böylece, "ülkede tamamen iyileşen en yaşlı hasta" oldu. İran'ın Kum kentinde de 90 yaşındaki Kovid-19 hastası bir kadın, sağlığına kavuşmasının ardından taburcu edildi.

Biri 90 diğeri 96 yaşındaki iki kadın koronavirüsü yendi
Biri 90 diğeri 96 yaşındaki iki kadın koronavirüsü yendi
GİRİŞ 26.03.2020 16:27 GÜNCELLEME 26.03.2020 16:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Güney Kore'de koronavirüs vakalarının en yaygın görüldüğü Daegu kenti yakınlarındaki Cheongdo County’de yaşayan 96 yaşındaki bir kadının koronavirüsü tamamen yendiği belirtildi. Kadın, böylece "ülkedeki, koronavirüsten tamamen iyileşen en yaşlı hasta" oldu.

 

13 Mart’ta tanı konulmasının ardından tedavi altına alınan kadının, iyileşmesinin ardından hastaneden taburcu edildiği aktarıldı. Yaşlı kadın, oğluyla birlikte yaşadığı evde karantina altında kalacak.

Güney Kore'de daha önce de Gyeongsang kentinde tedavi gören 93 yaşındaki bir kadın koronavirüsü yenmişti.

 

BİR UMUT VERİCİ GELİŞME DE İRAN'DAN

İran'ın Kum kentinde de 90 yaşındaki Kovid-19 hastası bir kadın, sağlığına kavuşmasının ardından taburcu edildi.

VAKALARIN YÜZDE 45'İ İYİLEŞTİ

Öte yandan Güney Kore'de ilk vakanın görüldüğü 20 Ocak'tan bu yana, koronavirüs taşıyan 4 bin 144 hastanın tamamen iyileştiği belirtildi. Bu, toplam vakaların yüzde 44.8'ini oluşturuyor.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden (KCDC) yapılan açıklamada, salgında toplam 131 kişinin hayatını kaybettiği ve genel ölüm oranının yüzde 1.42 olduğu kaydedildi.

Açıklamada, virüse bağlı hayatını kaybedenlerin yüzde 6.66'sının 70'li ve yüzde 13.94'ünün de 80'li yaşlarında olduğu aktarıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • AKINCIbeyi 3 ay önce Şikayet Et
    Cep telefonundan ve Güney Kore ile Çin Wuhan ve İtalyada kullanılan 5G teknolojisinden uzak durmuşlardır. Zaten hazır olan ve sadece insanların güvenini kazanmayı bekledikleri O aşı çıkınca asla ve asla yaptırmayın. 5G için ise şimdiden harekete geçmeliyiz ve o sistemi ülkemizden uzak tutmalıyız. Delil isteyenler için Editörler izin verirse linki paylaşırım izlersiniz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Sirte için geri sayım: Operasyon için hazırlıklar son aşamada
 Wayfair skandalında dikkat çeken detaylar!