Trump'tan kritik açıklama: 2 milyondan fazla insan ölebilir

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da koronavirüsle ilgilili olarak basın açıklamasında bulundu. Trump, koronavirüse 'veba' ismini verdi.

GİRİŞ 01.04.2020 00:57 GÜNCELLEME 01.04.2020 08:20
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Trump, koronavirüsle ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Trump, koronavirüsün bir veba olduğunu dile getirdi.

 

 

Trump, Beyaz Saray'da yaptığı basın toplantısındaki konuşmasına "Ülkemiz, büyük bir milli imtihanın ortasında. Bu daha önce karşılaşmadığı türden bir imtihan." sözleriyle başladı.

 

 

SORUMLULUKLAR YERİNE GETİRİLMEZSE 2 MİLYON KİŞİ ÖLEBİLİR

Tüm dünyanın Kovid-19 ile mücadele içinde olduğunu kaydeden Trump, halkın ve işletmelerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Trump yayınlanan grafikte, ''Eğer sorumluluklar yerine getirilmezse 2 milyondan fazla insan hayatını kaybedebilir'' açıklamasında bulundu.

''10 BİN VANTİLATÖR HAZIR''

Trump, Şu anda aldıklarını önlemlerin daha iyi bir gelecek için hazırlık olduğunu vurgulayarak, "Salgına karşı alınan önlemlere, önümüzdeki 30 gün içinde uyulması bir ölüm kalım meselesi. Bu bir veba" değerlendirmesinde bulundu.

Eyaletlere yönelik tıbbi malzeme yardımına da devam ettiklerini kaydeden Trump, şu anda 10 bin ventilatörün hazır olduğunu dile getirdi. 

Trump, ABD Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı (FEMA) ve orduya bağlı Mühendis Birliklerinin, Michigan, Louisiana, New Orleands ve California gibi konumlarda sahra hastaneleri kurma çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

''50'DEN FAZLA ÜLKEDEN 25 BİN ABD'LİYİ TAHLİYE ETTİK''

ABD Dışişleri Bakanlığının da yurt dışındaki vatandaşların ülkeye getirilmesi için çalıştığını vurgulayan Trump, "29 Ocak'tan itibaren 50'den fazla ülkeden 25 bin ABD vatandaşını tahliye ettik." diye konuştu.

''İKİ HAFTA ÇOK ZOR GEÇECEK''

Trump, "ABD vatandaşlarından önümüzdeki zorlu günlere hazırlanmalarını istiyorum. Önümüzde çok zor geçecek iki hafta var. Bundan sonra ise birçok uzmanın tahmin ettiği gibi tünelin sonunda gerçekten ışık göreceğimizi umuyorum. Ama bu çok acılı iki hafta olacak." ifadelerini kullandı.

ABD'de daha önce görülmeyen türden şeylerin yaşandığını belirten Trump, "Bu sabah hastanelere giden doktorları ve hemşireleri izledim. Savaşa giden askerler gibiydiler. Onların cesareti inanılmaz." yorumunu yaptı.

TRUMP'TAN MASKE KRİZİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Trump, ABD'de yaşanan koronavirüs maskesi kıtlığıyla ilgili ilginç bir açıklamada bulundu. Trump, "Maske olmak zorunda değil, atkı da kullanılabilir. Herkesin atkısı var, kullanabilirler.'' ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Alper ağa 3 ay önce Şikayet Et
  Bu zaten abd cin rus ortak yapımı bir film sonunda onlar kahraman biz ölü yada kurtarılan garibanı olacağız
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  İnşallah hepiniz yok olursunuz Amerika İsrail
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Bu virüsün sahibi amerikadir, tüm dünyaya algı operasyonu yapıp tedavi ve aşı değerini yükseltiyor. Dünyada dolardan başka para değer kazanmiyor
  Cevapla
 • rıfkı 3 ay önce Şikayet Et
  akıllı adamsın vesselam amma aklın bittiği yerde takdiri ilahi hasıl olur.
  Cevapla
 • Mmmm 3 ay önce Şikayet Et
  Kardes akli verende,takdiri ilahiyi bahşeden de ALLAH tir.O yuzden aklin bitti yerde takdiri ilahi demek yanlistir.Ayette : Muhakkak ki Allah herseye kadirdir,hakimdir buyurur.
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Terör ve savaş siyatiyle dünyanın düzenini bozan abd ve ab topluluklarının Corona gribine ihtiyaçları varmış demekki... Corona abd ve ab ye gereken demokrasiyi ve medeniyeti getirmesini diliyorum...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Maskesiz kadın metroda olay çıkarttı! Güvenliği görünce taktı ama...
Bilim Kurulu toplantısı sona erdi! Bakan Koca 5 ili uyardı