İngiltere'den Rusya'ya şoke eden koronavirüs suçlaması!

Koronavirüsle mücadelesinde Avrupa ülkelerinden beklediği desteği göremeyen İtalya'ya bir grup doktor gönderen Rusya, söz konusu doktorların arasına askeri casus yerleştirmekle suçlandı.

İngiltere'den Rusya'ya şoke eden koronavirüs suçlaması!
İngiltere'den Rusya'ya şoke eden koronavirüs suçlaması!
GİRİŞ 04.04.2020 21:48 GÜNCELLEME 04.04.2020 21:48
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Koronavirüsün (corona virüs) Avrupa’daki merkez üssü olan İtalya’nın virüsle mücadelesine destek vermek için bir grup doktor gönderen Rusya’nın, bu doktorların arasına birkaç askeri casus gizlediği öne sürüldü.

 

 

Daily Mail gazetesinin haberine göre, kimyasal silah uzmanları, “İtalya’daki Rus doktorların ve askeri yetkililerin istihbarat toplamadığını düşünmenin çok büyük bir naiflik olduğunu” düşünüyor.

İngiliz kimyasal silah uzmanı Hamish De Bretton-Gordon, İtalya’daki koronavirüs mücadelesine yönelik Rus desteğine ilişkin olarak şu iddiayı öne sürdü:

 

 

“Hiç şüphe yok ki, doktorların arasında Rus askeri istihbarat teşkilatı GRU yetkilileri de var.”

Rusya, İtalya hükûmetinin talebi üzerine 22 Mart 2020 itibarıyla İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan Bergamo kentine içerisinde tıbbi malzeme ve doktorların bulunduğu 15 uçak göndermişti.

Öte yandan, İngiliz hükûmeti, eski Rus ajanı Sergey Skripal’in 2018 yılında ülkenin Salisbury kentinde zehirlenme olayının arkasında GRU ajanlarının olduğunu düşünüyor. ABD istihbarat servisleri ise, GRU’yu, 2016 Başkanlık Seçimi sürecinde Donald Trump’ın rakiplerinin bilgisayar sistemlerine sızmakla suçluyor.

ETİKETLER
yardım
YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben Rusların yerinde olsam ekibi geri çekerdim. Italya ve ingiltere arasına daha bir nifak tohumu atma fırsatı geçerdi elime. Her zaman onlar atacak değil ya..
  Cevapla
 • izmir hakkı kul 1 yıl önce Şikayet Et
  siz rusyayı bitirmek için ab birleşti nato birleşti amerikanın gazına geldiniz.rusyada elbet boş durmaz
  Cevapla
 • Erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  Tabi ki göndermiştir. Ama Avrupa eşşeklik etmeyip İtalya'ya sahip çıkmadığı için oluyor bunlar. İngilizler de her zamanki gibi kızıştırma peşinde.
  Cevapla
 • İbrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan herkesi kendi gibi bilirmis
  Cevapla
 • Alagözler 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusya 'dan her türlü hainlik beklenir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Pakdemirli: 98 yangın kontrol altında
CDC’nin Delta varyantına ilişkin verileri korkuttu: Savaş değişti