İngiltere'yi bekleyen tehlike: İtalya'yı üçe Fransa'yı dörde katlayacak

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, ağustos ayında İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 66 bini aşkın ölüm meydana gelecek. Buna göre yaz bitiminde İngiltere, İtalya ve İspanya'daki ölü sayısını üçe, Fransa'daki ölü sayısını ise dörde katlayarak Avrupa'nın virüsten en kötü etkilenen ülkesi olacak.

İngiltere'yi bekleyen tehlike: İtalya'yı üçe Fransa'yı dörde katlayacak
İngiltere'yi bekleyen tehlike: İtalya'yı üçe Fransa'yı dörde katlayacak
GİRİŞ 09.04.2020 17:21 GÜNCELLEME 09.04.2020 17:21
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Washington Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışmada, Avrupa kıtasındaki 151 bin 680 kişinin yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedebileceği aktarıldı.

 

İtalya, Çin ve ABD'de gerçekleşen vaka ve ölü sayılarının yaşa, yoğun bakım üniteleri ve hastane yatak kapasitesi verilerine kullanan Washington Üniversitesi araştırmacıları, ülkeden ülkeye beklenen ölüm oranları modelledi.

 

İTALYA'DAKİ ÖLÜMLERİ ÜÇE KATLAYACAK

Buna göre İngiltere'de temmuz ayının sonuna kadar 66 bin 300 Kovid-19 ölümü gerçekleşek. İngiltere, Avrupa'daki tüm ölümlerin neredeyse yarısının (yüzde 44) ve İtalya'daki ölümlerin (20.000) üç katına sahip olacak.

Araştırmaya göre yoğun bakım ve hastane yatak kapasitesine bağlı olarak, İspanya'da 19 bin, Fransa'da ise 15 bin ölümün temmuz ayına kadar gerçekleşmesi bekleniyor.

Bilim insanları, krizin üstesinden gelmek için İngiltere'nin nisan ayı ortasına kadar 100 bin yatağa daha sahip olması gerektiğini bildirdi.

Çalışmada, İngiltere'de 102 bin 794 koronavirüs hastasının 17 Nisan'a kadar hastane yataklarına ihtiyacı olacağını öngörülüyor. İngiltere’deki hastanelerde şu anda 17 bin 765 yatak bulunuyor.

SADECE 744 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ BOŞ DURUMDA

Diğer taraftan ise, bu hastaların 24 bin 544'ünün yoğun bakım hastası olacağı düşünülüyor. Ancak, İngiltere'de şu anda sadece 744 yoğun bakım ünitesi boş durumda.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  butun kotulukler baskalarinin kotulugunu isteyenlerin basinda patlasin insallah
  Cevapla
 • Veli 3 ay önce Şikayet Et
  Bizim için ne düşünüyor acaba
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 3 ay önce Şikayet Et
  Ey Rabbim! Yeryüzünde zalimlerden hiç kimseyi bırakma!
  Cevapla
 • Zekigören 3 ay önce Şikayet Et
  ABD yeni adı (ADE) (amerika dağınık eyaletleri hariç) Hiç bir ülke fransa'yı geçemez ! Kurutmalık gıda stoklamalı, yumurta patates stratejisi ile ülkemizi deneysel plan projelerden korumalı, bu ülkede kimse aç kalmaz korku psikolojisi ile dünyada bağımsız ülkeler de olaylar olaylar ! Çıkartmak isteyen yavşamaları iyi izlemek canınızı sıkabilir, sâkin ve uyanık olalım. Önemli olan sakin ve uyanık olmak. Gereği kadar yardımda bulunmak ! (Devletimiz en iyisini bilir.)
  Cevapla
 • Muammer 3 ay önce Şikayet Et
  Bu işin sonunda abd tüm dünyaya bu işi Çin başımıza sardı bunun hesabını sormamız lazım diye gazı verip savaş açabilir. 11 eylülde kendi ikiz kulelerini vurup bu bahaneyle Afganistan ve ırağa girdiği gibi. Sonuçta çinle tek başına başa çıkamaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Bayraktar İHA-SİHA, Anka, Kirpi ve Atak dünyaca ünlü oyunda!
Kayıplar yüzde 50'yi bulacak! Karar gözden geçirilsin, kazanan Türkiye olacak