Putin: Salgın zirve noktasına henüz ulaşmadı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs salgınının zirve noktasına henüz ulaşmadığını belirterek "Tüm ülkenin, her bölgenin insan hayatı için mücadele vermeye yüzde 100 hazırlıklı olması gerekiyor." dedi.

Putin: Salgın zirve noktasına henüz ulaşmadı
Putin: Salgın zirve noktasına henüz ulaşmadı
GİRİŞ 17.04.2020 19:25 GÜNCELLEME 17.04.2020 19:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rusya'daki koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Putin, yetkililerle yaptığı toplantı sonrası aramsar bir tablo çizdi.

 

 

16 HASTANE İNŞA EDİLDİ

Kovid-19'la mücadele kapsamında sağlık merkezlerinin inşa edildiğini aktaran Putin, "Moskova'da 500 yataklı ve Nijniy Novogorod kentinde Savunma Bakanlığına ait 60 yataklı hastanenin açılışı yapıldı. Bu merkezler, birkaç haftada sıfırdan inşa edildi." ifadesini kullandı. Putin, toplam 16 hastanenin Savunma Bakanlığınca inşa edileceği bilgisini paylaştı.

 

 

HENÜZ ZİRVE NOKTASINA ULAŞMADI

Virüsün yayılmasıyla ilgili yüksek risklerin bulunduğuna dikkati çeken Putin, "Zirve noktasına henüz ulaşılmadı. Vakaların sayıları, sadece Moskova'da değil ülkenin diğer bölgelerinde de artıyor." değerlendirmesinde bulundu.
Başkent Moskova'nın ilk önce Kovid-19'un baskısına uğradığını belirten Putin, "Sadece büyük şehirlerin değil tüm ülkenin, her bölgenin insan hayatı için mücadele vermeye yüzde 100 hazırlıklı olması gerekiyor." diye konuştu.
Putin, tüm hastanelerin gerekli uzman sayısı ve malzemeyle donatılması gerektiğini kaydetti.

VAKALARIN YÜZDE 5'İ ÇOCUK

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Müdürü Anna Popova, Kovid-19 tespit edilenlerin yüzde 80'nin 60 yaş altı, yüzde 15'nin 60 yaş üstü ve yüzde 5'inin de çocuk olduğunu bildirdi. Popova, Kovid-19 hastalarının yüzde 45'inde hastalık belirtilerinin bulunmadığını vurguladı.

Kovid-19 nedeniyle bugüne kadar 273 kişinin hayatını kaybettiği Rusya'da, 32 bin 8 vakanın bulunduğu açıklanmıştı.

YORUMLAR 1
  • Ugr 1 yıl önce Şikayet Et
    Yok olmanıza az kaldı İnşallah ey kafir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 Çocuğu olan herkesi ilgilendiriyor: Erken emekli olmak isteyenlere müjdeli haber geldi
Sakarya'da yetiştiriliyor, dünyada rakibi yok!