AP Türkiye Raportörü Sanchez: Türkiye'ye minnettarım

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, "İspanya dahil olmak üzere Avrupa Birliği'nin (AB) birçok ülkesine ve dünyada diğer bölgelere yardım eden Türkiye'ye minnettar olduğunu" bildirdi.

AP Türkiye Raportörü Sanchez: Türkiye'ye minnettarım
AP Türkiye Raportörü Sanchez: Türkiye'ye minnettarım
GİRİŞ 30.04.2020 12:15 GÜNCELLEME 30.04.2020 12:15
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti Brüksel Temsilciliğinin AP milletvekillerine, siyasi partilere ve AB büyükelçilerine gönderdiği Kovid-19 salgınıyla ilgili "Dayanışma Mektubuna", Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'dan teşekkür mektubu geldi.

Sanchez, AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi Açıkgöz'e hitaben yazdığı mektupta, bu zor zamanlarda Türk insanlarıyla dayanışma içerisinde olduğunu ve gerek yetkililere gerekse Kovid-19'un yayılmasını engellemek için farklı seviyelerde savaşanlara en iyi dileklerini sundu.

Salgın nedeniyle hayatını kaybeden Türk vatandaşları için başsağlığı dileyen Sanchez, "Bu zor zamanlarda hepimiz aynı taraftayız ve mektubunuzda haklı olarak bahsettiğiniz gibi, uluslararası iş birliği ve dayanışma artık her zamankinden daha önemli. Birlikte harekete geçmeliyiz ve bu konuda kimse kendi başına başarılı olamaz. Bu bağlamda, İspanya dahil olmak üzere AB’nin birçok ülkesine ve dünya çapında diğer bölgelere yardım teslim eden Türkiye'ye minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Sanchez, AB ile Türkiye arasında karşılıklı anlayışı ve salgınla mücadele için tüm çabaları artırmanın yanı sıra sosyoekonomik etkileri hafifletmek için iş birliğini sürdürmeye hazır olduğunu vurguladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • bir garip yolcu 1 yıl önce Şikayet Et
  siz yeterki bize taş atın ayranı yok içmiye
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı başka ülkelere bedava sağlık malzemesi dağıtıyor diye yırtınanlar, hiçbir şeyin boşa gitmediğini görünüz. Yıllardır Türkiye ve İslam konusunda fobisi olanların endişeleri bu yardımlarla ortadan kalkacak inşallah
  Cevapla
 • G.demir 1 yıl önce Şikayet Et
  Minnet duymayın ayak bağı olmayın Yeterli
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu duyurdu: ilk kez 200'ün altına düştü
Son dakika: 18 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!