DSÖ'ye soğuk duş! Çalışanlar ülkeden kovuldu

Burundi'de hükümet, DSÖ'ye Burundi Temsilcisi Walter Kazadı Mulombo ile 3 uzmanın "istenmeyen adam" ilan edildiğini ve 3 gün içinde ülkeyi terk etmeleri gerektiğine ilişkin nota gönderdi.

DSÖ'ye soğuk duş! Çalışanlar ülkeden kovuldu
DSÖ'ye soğuk duş! Çalışanlar ülkeden kovuldu
GİRİŞ 14.05.2020 00:19 GÜNCELLEME 14.05.2020 00:20
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Doğu Afrika ülkesi Burundi, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) ülke temsilcisi ve 3 uzmanını ülkede "istenmeyen adam" ilan ederek, 3 gün içinde ülke topraklarını terk etmeleri yönünde nota verdi. 

 

 

Dışışleri Bakanlığından DSÖ'nün Afrika Merkez Bürosu ile Burundi Bürosuna gönderilen yazılı notada, örgütün Burundi Temsilcisi Walter Kazadı Mulombo ile 3 uzmanı Daniel Tarzy, Ruhana Mirindi Bisimwa ve Jean Pierre Mulunda Nkata'nın 15 Mayıs'a kadar ülkeyi terk etmeleri istendi.

Notada söz konusu kişilerin artık ülkede "istenmeyen adam olduğu" ifade edildi.

 

 

DSÖ çalışanları 20 Mayıs'ta düzenlenecek ve cumhurbaşkanı, milletvekilleri ve belediye meclis üyelerinin belirleneceği genel seçimler öncesi ülkenin içişlerine karışmakla suçlanıyor.

DSÖ AFRİKA'DA YETERSİZLİKLE SUÇALANDI

Öte yandan sosyal medyada Burundi hükümetinin aldığı karar desteklenerek, DSÖ'nün Afrika kıtasında yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) daha çok ölüme neden olan sıtma için de gerekli çalışmaları yürütmediğine ilişkin çokça paylaşım yapıldı.

Kovid-19'dan bir kişinin öldüğü, 7 kişinin iyileştiği ve aktif vaka sayısının 7 olduğu ülkede salgına rağmen seçim kampanyası düzenleniyor.

Kampanyanın yürütülmesinin salgının yayılmasını hızlandırmasından endişe ediliyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  aynısını hemen en acil bir şekilde bizde yapmalıyız,bakın yoksa çok geç olacak buradan tüm herkesi uyarıyorum. ve ayrıca kesinlikle bu dsö ile sakın hiç bir bilgi paylaşımı yapmayalım,paylaştığımız her bilgiyi sabote edeceklerinden emin olun.
  Cevapla
 • Mahmut 1 ay önce Şikayet Et
  DSÖ ağababalarının emri gereği toplumlara korku pompalıyorlar.tüm ülkeler DSÖ yü ülkelerinden kovmalı.
  Cevapla
 • hakan demirci 1 ay önce Şikayet Et
  küresel cetenin sahte doktorlari hem virüs hem asi onlarin isi..amac dünyayi seytana teslim etmek
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dinmeyen acı 'Başbağlar Katliamı'
2030'da mega kent olacak şehirler! Türkiye'den o il listede