Çin Devlet Başkanı Xi'den çarpıcı koronavirüs açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü'nün düzenlediği toplantıda konuşan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, "Koronavirüs salgını konusunda başından beri açık, şeffaf ve sorumlulukla hareket ettik. Salgın kontrol altına alındığında objektif ve tarafsız bir değerlendirme yapılmalı" dedi.

Çin Devlet Başkanı Xi'den çarpıcı koronavirüs açıklaması
Çin Devlet Başkanı Xi'den çarpıcı koronavirüs açıklaması
GİRİŞ 18.05.2020 17:01 GÜNCELLEME 18.05.2020 17:43
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) 73. Dünya Sağlık Genel Kurulu toplantısında konuşan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, yeni tip koronavirüs salgını konusunda, "Başından beri açık, şeffaf ve sorumlulukla hareket ettik" dedi.

 

Kovid-19 salgınında alınan önlemler konusunda bağımsız bir değerlendirme başlatılması çağrısına istinaden ise Xi, "Kovid-19'a küresel yanıtı ele alacak bu kapsamlı değerlendirmenin salgın kontrol altına alındıkta sonra" ve "objektif ve tarafsız bir şekilde yapılması" gerektiğini söyledi.

Xi, Kovid-19 çalışmaları için Çin'in iki yıl boyunca 2 milyar dolar yardımda bulunacağını ve ülkesinde geliştirilecek aşının "küresel kamu yararına" sunulacağını kaydetti.

 

Toplantıda açılışı yapan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ise salgına karşı küresel birlik sorununa dikkat çekti ve salgının "gelişmekte olan ülkelerde daha büyük bir yıkıma yol açacağını" vurguladı.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • alparslan36 9 ay önce Şikayet Et
  barbar bir sistemden herşeyin dogrusunu beklemek aptallik olur
  Cevapla
 • cetin 9 ay önce Şikayet Et
  kamal Kılıçoğlu buna danisman galiba
  Cevapla
 • Doğu Türkistan 9 ay önce Şikayet Et
  Yalansınız şimdi durmuş paçayı kurtarma derdindesiniz?Bütün dünya size nasıl güvensin?Her şeyiniz yalan her şeyiniz dolan.Sars vürüsünüde saklamıştınız kendi insanınızdan bile.Bu da aynı şekilde gizlendi tarafımızca.Madem şeffaf davrandınız neden o halde laboratuvarlarınızda virüsün kökleriyle ilgili araştırma yapılmasını engellediniz.Bazı verileri imha ettiniz.Neden vürüsün çıkışını haber eden doktorlarınızı açık hedef haline getirdiniz.Uygurları bile etnik kıyımdan geçirirken minareyi çalan kılıfını uydurur misali eğitimden geçirdiğinizi iddia ederek insanların hayatlarını cehenme çevirip dini inanışları için kıyımlar yapıyorsunuz.
  Cevapla
 • Hdhvd 9 ay önce Şikayet Et
  Tüm dünya Çin'e yaptırım yapmalı hem de hemen
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yüz yüze eğitim ve normalleşmeye en yakın 30 il
28 Şubat'ın utanç manşetleri