Filistin'den CIA kararı! Sonlandırıldı

Yerel basında yer alan habere göre, Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" planına tepki olarak Filistin istihbaratının CIA ile bilgi paylaşımını sonlandıracağını belirtti.

Filistin'den CIA kararı! Sonlandırıldı
Filistin'den CIA kararı! Sonlandırıldı
GİRİŞ 21.05.2020 19:48 GÜNCELLEME 21.05.2020 19:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Konuya ilişkin değerlendirmesinde Ureykat, "CIA yetkililerine, onlarla yaptığımız anlaşmanın artık yürürlükte olmadığını 48 saat önce haber verdik. Artık ne İsrail, ne de ABD ile güvenlik iş birliğimiz var." ifadelerini kullandı.

İsrail'in Batı Şeria'yı "ilhak" planlarına karşı atılacak adımları görüşmek üzere önceki akşam Ramallah'ta Filistin'in üst düzey yetkilileriyle bir araya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, güvenlik anlaşmaları dahil olmak üzere, İsrail ve ABD ile yapılan anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalınmayacağını duyurmuştu.

YORUMLAR 1
  • oguz 2 yıl önce Şikayet Et
    Atam Abdulhamid Han çok ugraştı senin için filistin. Ne zaman ki tahtan indirildi sende bir bakıma rahatladın filistin. Para karşılıgı satmaya başladın topraklarını küçük küçük sonra hiç düşünmeden filistin. Şımardın unuttun gecmişini tarihini seni ayakta tutan ceddini filistin. Yarınlarını çaldın çocuklarının işbirlikçi oldun icinde cok hain besledin filistin.. Artık bekleyeceksin bizim içimizden bir başka ABDULHAMİD gelene kadar boynu bükük filistin...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte yabancı ikametine kapatılan iller ve mahalleler!
İmamoğlu, İngiliz'e şikayet etti, iş dünyasını hedef aldı: Erdoğan yine seçilirse...