Umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağı kaldırılmadı

Suudi Arabistan, umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle devam edeceğini duyurdu.

Umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağı kaldırılmadı
Umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağı kaldırılmadı
GİRİŞ 28.05.2020 23:03 GÜNCELLEME 29.05.2020 00:34
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağının halihazırdaki şartlar altında devam edeceği ve söz konusu kararın yetkili merciler tarafından salgın süresince verilecek tavsiyelere göre periyodik olarak gözden geçirileceği belirtildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

Suudi Arabistan yönetimi, dün Kovid-19 önlemleri kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla 31 Mayıs Pazar gününden başlayarak Mekke'de "iki aşamalı normalleşme planı" uygulanacağını açıklamıştı.

Buna göre 3 hafta süreceği kaydedilen ilk aşamada, Mekke'ye giriş çıkışlara izin verileceği ve 06.00-15.00 arasında sokağa çıkılmasına müsaade edileceği aktarılmıştı.

Son verilere göre, Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybı 441'e, vaka sayısı 80 bin 185'e, iyileşenlerin sayısı ise 54 bin 553'e ulaştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Erdalsilo 9 ay önce Şikayet Et
  Hac farz paran ömrün yeterse hadi diyelim ömre ne milyonlarca gitmek isteyen var sıra yüzünden gidemedi dini ne hale getirdiler adam hac zamanında bile ümreye gidiyor haci oldum diye allah kolaklik versin
  Cevapla
 • ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  iyice saçmalamışsın
  Cevapla
 • Akın 9 ay önce Şikayet Et
  Korono salgınında açılırsa peygamberin emrine uyulmamış olur.Kur'anın emirlerinde insanın canını korumakla yükümlüdür emri varken açmak saçma ve emirlerine terstir.
  Cevapla
 • Özgür t. 9 ay önce Şikayet Et
  Art niyet olduğunu sanmıyorum.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kahramanların hikayesi: Bir dere böyle kurtarıldı
Taha Dağlı yazdı: Papa Irak'ta neyin peşinde?