Trump'tan çok konuşulacak 'polis' açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından gündeme gelen "ırkçılık tartışmalarına" ilişkin, "Nerede ortaya çıkarsa çıksın, bağnazlık ve ön yargıya karşı birlik olmalıyız. Ancak, 10 milyonlarca iyi yürekli Amerikalıyı, yanlış yere 'ırkçı' ya da 'yobaz' olarak etiketleyerek yaraları iyileştiremeyiz ve ilerleme kaydedemeyiz." dedi.

Trump'tan çok konuşulacak 'polis' açıklaması
Trump'tan çok konuşulacak 'polis' açıklaması
GİRİŞ 12.06.2020 03:10 GÜNCELLEME 12.06.2020 03:11
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Trump, Teksas eyaletinin Dallas kentinde siyahi toplum temsilcileri bir araya geldiği yuvarlak masa toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

 

 

Washington eyaletinin Seattle kentinde bir grup protestocunun "otonom bölge" ilan etmesine tepki gösteren Trump, "Seattle'da olanlara bakın. (Göstericiler) Kenti ele geçirdiler. Seattle çok büyük bir şehir. Böyle bir şey Teksas'ta yapılamazdı." ifadesini kullandı.

Trump, son günlerde ülkede "herkes için eşitlik" tartışmaları olduğunu vurgulayarak, "Ne yazık ki bölünmüşlüğü körüklemek ve aşırı bir gündem ortaya koymak isteyen birileri var. Biz onların peşinden gitmeyeceğiz. Onların yolu, ancak daha fazla yoksulluk, suç ve acı doğuracaktır." dedi.

 

 

Polis teşkilatlarının "dağıtılması" fikrine de şiddetle karşı çıkan Trump, "Polisler dağıtıldığında ne yapacaklar? Biz tam tersini yapıp, polislerin eğitimine daha fazla enerji ve kaynak ayırmalıyız. Polisimize saygı duymalı ve onlara sahip çıkmalıyız. Polisler bizi koruyor. Nereye giderseniz gidin, çürük elmalar olacak." değerlendirmesinde bulundu. 

"BAĞNAZLIK VE ÖN YARGIYA KARŞI BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ"

Ülkedeki sorunların onarılması için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Trump, "Nerede ortaya çıkarsa çıksın, bağnazlık ve ön yargıya karşı birlik olmalıyız. Ancak, 10 milyonlarca iyi yürekli Amerikalıyı, yanlış yere  'ırkçı' ya da 'yobaz' olarak etiketleyerek yaraları iyileştiremeyiz ve ilerleme kaydedemeyiz." görüşünü paylaştı. 

Siyahi Amerikalıların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için sağlık ve ekonomi de dahil birçok konuda adım atacaklarını kaydeden Trump, "Polis teşkilatlarının güç kullanımı konusunda en güncel profesyonel standartları karşılaması üzerine bir başkanlık kararnamesini tamamlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda, gerginliğin azaltılmasını sağlayacağız ve sosyal hizmet uzmanlarının, güvenlik güçlerine bazı durumlarda eşlik etmelerine izin vereceğiz. Polisimizin mükemmel bir şekilde eğitildiğinden emin olmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
abd George Floyd
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • by doğru 2 ay önce Şikayet Et
  Adamların soyu belli,taşıdıkları gen belli.Korsan,katil ve mahkum olarak Amerika'ya gelen ataları, Kızılderilileri yok etmediler mi?Bunlardan daha ne beklenir ki.
  Cevapla
 • ibrahim yaman 2 ay önce Şikayet Et
  ozaman o polisleri görevden alıp cezalandıracaksık ki herşey doğru ve iyi olur. yoksa bunlatla uğraşırsın trupm
  Cevapla
 • osmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  bu adam ırkçının önde gideni.Siyahlara iyi yaşama hakkı vereceğiz derken bile beyaz ırk üstünlüğü var.
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Yani; Irkçılığı lanetliyorum ama Amerikadaki beyazlar, siyahileri öldürürse yada aşağılarsa ırkçı olmaz.. Diyor, dili döndüğünce.. Yersen..
  Cevapla
 • Hakkı Coşkun 2 ay önce Şikayet Et
  Konuşmaların gerçek olsa yalan olmasa mükemmel ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Öztürk Galatasaray'da!
Kayseri'de bulundu! 7.5 milyon yıl öncesine ait!