Dünyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz'den Korona ilacı müjdesi

ABD’de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Doktor Mehmet Öz, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede etkili ilacın bulunduğunu duyurdu.

GİRİŞ 30.06.2020 12:26 GÜNCELLEME 30.06.2020 12:40
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

ABD'de yaşayan dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak etkili ilacın bulunduğunu duyurdu.

Öz yaptığı açıklamada,“Koronavirüsün ilacı olarak söylenen deksametazon ile ilgili size mükemmel bir haberim var, bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Oxford Üniversitesi uzmanlarının koronavirüs tedavisinde etkili olduğunu söylediği ilaç ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) açıklama geldi. Bu tedavi özellikle oksijen desteği ya da solunum cihazına ihtiyaç duyan hastalar arasındaki ölüm oranını azaltan ilk uygulama, büyük bir ilerleme” diye konuştu.

"ÖLÜM ORANINI AZALTAN TEK İLAÇ"

Dünyaca ünlü doktor Öz, bu ilacın ölüm oranlarını azaltan tek ilaç olduğuna dikkat çekerken, hastalığın seyri için büyük bir sonuç olduğunu belirtti.

 “Yapılan araştırmada 2 bin koronavirüs vakası üzerinde denendi ve sonuçta bunu kullanmayan diğer 4 bin hastayla karşılaştırıldı" diyen Öz şu ifadelere yer verdi:  "İlacın hastalığa karşı çok önemli etki gösterildiğini ortaya çıkardı. Oxford Üniversitesi verilerine göre ilacın solunum cihazına bağlı hastaların ölüm riski oranı yüzde 40’tan yüzde 28’e düştü. Oksijene ihtiyaç duyulan hastalardaysa bu oran yüzde 25’ten yüzde 20’ye indirdi. Araştırma başındaki Profesör Pete Horby konuyla ilgili, bu şimdiye kadar ölüm oranını azaltan tek ilaç, ölüm oranını önemli ölçüde azaltıyor, büyük bir sonuç”

"VATANDAŞ OLARAK ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIN"

 Dr. Mehmet Öz koronavirüs salgınına ilişkin her bireyin kendisini koruması gerektiğinin altını çizerek, "İlaç ucuz o yüzden tüm dünyada rahatlıkla kullanılabilinir. Ben de bu önemli gelişmeyi sizle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. COVID-19 tedavisi için tüm ülkeler yoğun bir şekilde çalışıyor. Lütfen bu süreçte siz de vatandaş olarak üzerinize düşeni yapın maske takın ve sosyal mesafeye dikket edin" dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • ahireteyolculuk-var 1 hafta önce Şikayet Et
  ecel geldimi bas agrisi bahane tetbir bizden taktir MEVLAmizdan
  Cevapla
 • hakan gardaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Abd için çalışan ve onu öven adama degil, türkiye için çalışan bilim insanlara hitiyacımız var.
  Cevapla
 • 01adana 1 hafta önce Şikayet Et
  bu ne ayak?
  Cevapla
 • Cucumber 1 hafta önce Şikayet Et
  Yav kardeşim ne reklamı. Ben reklam falan olduğunu zannetmiyorum ki hadi reklam olsun bundan size ne ? Adam o üniversitenin bir çalışanı da ondan söylüyorum kardeşlerim benim ... Bu arada aşı ile ilacı karıştırmayın. İlaç takviye sayılabilir, aşı direk iyileştirir ! Allah ( CC ) ülkemize ve Dünya'mıza akıl versin ve hayırlı gelecekler nasip etsin. EVDEKAL alalım ve maskesiz çıkmayalım. Çok mu zor ? Hayırlısı olsun bakalım...
  Cevapla
 • bay e 1 hafta önce Şikayet Et
  bu adam boş geliyor artık bana show peşindeymiş gibi davranıyor.ha birde abd saglık sisteminin bir söz sahibi olmak coronadaki beceriksizligiyle un yapmış abd de bir anlam taşımıyor gel ülkenede doktor gör günde onlarca operasyon yapan cerrah gör
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Prens Charles'ın ziyaretinde panik anları: Bir anda yere yığıldı
Virüs onlara yaradı! Servetlerine servet kattılar (10 Temmuz 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)