Venezuela Adalet Divanı Başkanı'nın yakalanması için 5 milyon dolarlık ödül!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Yüksek Adalet Divanı Başkanı Maikel Jose Moreno Perez'in tutuklanması için 5 milyon dolar ödül belirlendiğini açıkladı.

Venezuela Adalet Divanı Başkanı'nın yakalanması için 5 milyon dolarlık ödül!
Venezuela Adalet Divanı Başkanı'nın yakalanması için 5 milyon dolarlık ödül!
GİRİŞ 22.07.2020 08:06 GÜNCELLEME 22.07.2020 08:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Pompeo, "Bugün, Sınır Ötesi Örgütlü Suç Programı kapsamında, Venezuela uyruklularının tutuklanması veya mahkum edilmesine yardımcı olan bilgiler için 5 milyon dolara kadar ödül ilan ediyorum." dedi.

Pompeo, Moreno Perez ve eşinin önemli yolsuzluklara karıştıklarını, Venezuela'daki davalarda para veya mal karşılığında yolsuzluk yaptıklarını iddia etti.

''ABD, yolsuzlukla mücadelede ve demokrasinin barışçıl bir şekilde restorasyonu için Venezuela halkı ile birlikte olmaya devam ediyor.'' ifadelerini kullanan Pompeo, Perez'in alt mahkeme hakimlerini, bazı sanıkların salıverilmesi veya davaların reddedilmesi gibi konularda yönlendirdiğini, 20'den fazla davada, rüşvet aldığı taraf lehine karar aldırttığını ileri sürdü.

Moreno Perez, 12 Mart 2020'de Florida Güney Bölgesi Mahkemesinde rüşvetle ilgili kara para aklama suçlarıyla açılan federal bir davada suçlanmıştı.

ABD Hazine Bakanlığı Mayıs 2017'de Moreno Perez'i Venezuela ile ilgili 13692 sayılı Başkanlık Kararnamesi uyarınca yaptırım listesine almıştı.

Bugünkü yaptırım kararı sonrasında, Moreno Perez ve eşinin ABD'ye girişleri süresiz olarak askıya alınmış olacak.

YORUMLAR 1
  • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
    ABd ve demokrasi hadi ordan
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Namaz kılan vatandaşlara küfürler etti: Hepsi salak gibi namaz kılıyor
Son dakika: Didim'de yangına müdahale eden uçak göle sert iniş yaptı!