Hacılar veda tavafı için Mescid-i Haram’da

Kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getiren Müslümanlar veda tavafı için Mina’dan ayrılarak Mescid-i Haram’a geldi.

GİRİŞ 02.08.2020 20:09 GÜNCELLEME 02.08.2020 20:10
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kutsal topraklarda bulunan binlerce Müslüman, hac ibadetini sona erdirmek için veda tavafı yapacak. Şeytan taşlamayı bitiren hacılar, Mina’dan ayrılarak veda tavafı için Mescid-i Haram’a geldi. Hacılar, korona virüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak veda tavafını gerçekleştirecek.

Öte yandan Suudi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hacılar arasında herhangi bir korona virüs vakasına rastlanılmadığı duyuruldu.

 

 

ETİKETLER
Kurban Bayramı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • bekir 1 ay önce Şikayet Et
    Hac ibadetini sona erdirmek için ihrama girip (1) Arafat ta vakfeye durup (2) yapılan üçüncü ve son Farz Ziyaret Tavafıdır - Mekkeden ayrılmadan önce yapılan son tavaf da Veda Tavafıdır - Yani hac ibadeti sırasında Ziyaret Tavafını yapan hacılar eğer bu tavaftan hemen sonra mekkeden ayrılmışlarsa Ziyaret tavafları aynı zamanda veda tavafları da olur - Ancak hacılar bayramın birinci günü Büyük Şeytan ikinci üçüncü ve eğer minada konaklamışlarsa dördüncü günü de Küçük Orta Büyük şeytanı taşladıklarından ilk günü yaptıkları Ziyaret Tavafı ardından yapacakları nafile tavaflardan sonuncusu Veda Tavafı olacaktır
    Cevapla
DİĞER HABERLER
HDP'li isimlere 6-7 Ekim operasyonu: O gün bugün, Türkiye kirli plana dur diyor
Dev bankaların altın ticaretindeki büyük oyunu