Kovid-19'un ilk çıkışının 2012'ye dayandığı ortaya kondu

Yeni tip koronavirüsün ortaya çıkış noktası Çin'in Wuhan kentindeki balık pazarı kabul edilse de 2012 yılında Çin'deki bir madende ortaya çıkmış olabileceği gündeme geldi. O dönemde madende çalışan işçiler yüksek ateş, kuru öksürük, ağrıyan uzuvlar ve baş ağrısı gibi belirtiler gösterdi ve 6 işçiden 3'ü hayatını kaybetti. Madencilerden alınan tahlil örnekleri de iddiaları kuvvetlendirdi.

Kovid-19'un ilk çıkışının 2012'ye dayandığı ortaya kondu
Kovid-19'un ilk çıkışının 2012'ye dayandığı ortaya kondu
GİRİŞ 17.08.2020 08:16 GÜNCELLEME 17.08.2020 09:26
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

The Sun'ın aktardığına göre, virolog Jonathan Latham ve moleküler biyolog Allison Wilson, Çin'in Yünnan eyaletindeki bir ocak madenini iki hafta boyunca yarasa dışkısından temizleyen madencileri tedavi eden bir doktorun kayıtlarını buldu.

 

6 İŞÇİDEN 3'Ü HAYATINI KAYBETTİ

Hastalanan madencilerde yüksek ateş, kuru öksürük, ağrıyan uzuvlar ve baş ağrısı gibi şimdi Kovid-19 ile ilişkilendirilen belirtiler görüldüğü tespit edildi. Hastaların suni solunum cihazına bağlandığı ifade edilirken 6 işçiden üçünün hayatını kaybettiği ifade edildi.

 

2012'DEN BU YANA İNSAN VÜCUDUNA UYARLANDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Madencilerden alınan tahlil örnekleri Wuhan'daki bir laboratuvara gönderildi ve burada onların, atipik pnömoniye benzer koronavirüs kaptığı belirlendi. Böylelikle, Kovid-19'un 2012'den bu yana insan vücuduna uyarlandığını düşünmek için bir sebep olduğu kaydedildi.

Kovid-19'un menşei ile ilgili son aylarda farklı tahminler ortaya atılmıştı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kesin konuşmak için henüz enfeksiyonun iyi araştırılmadığını kaydetmişti. Uzmanlar araştırmalara devam ediyor.

YORUMLAR 9
 • Mr spak 3 yıl önce Şikayet Et
  Haber zaten net virusu kucuk bolgede kontrollu yayip modiveye etmisler virusu en sonunda tam ideal oldugunda vuhan ve irandan postalamişlar dunyaya
  Cevapla
 • k-keskin 3 yıl önce Şikayet Et
  karar verin artık, şimdiye kadar bu virüs laboratuvardan çıkmıştı ve mutasyona uğramıştı. her seferinde ayrı bir hikaye anlatılıyor milletin kafasını karıştırıyorlar
  Cevapla
 • Adak 3 yıl önce Şikayet Et
  Nasil ciktiysa cikti sen maskeni tak mesafeni koru
  Cevapla
 • said 3 yıl önce Şikayet Et
  2012 den öncesi önemli.
  Cevapla
 • Ben bilmem 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah bilir ama yerden bir dabbe çıkmış gibi görünüyor
  Cevapla
 • Özgur 3 yıl önce Şikayet Et
  Nereden çıkarsa çıksın milyar insan var vaka sayıları bizden çok düşük. Kendimize bakalım. Bu bile vatandaşın ne kadar ciddiyetsiz olduğunu gösterir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan 'harekete geçiyoruz' deyip mesajı verdi: Biz 'bitti' demeden bitmez!
Başkan Erdoğan 'Terör devleti İsrail' deyip rest çekti: Bütün dünya bilsin, idrak etsin