Bosna Hersek'teki bir camiye çirkin saldırı! Domuz leşi bıraktılar

Bosna Hersek'in doğusundaki Bratunac'ta bulunan bir caminin avlusuna kimliği belirsiz kişi veya kişilerce domuz leşi bırakıldığı bildirildi. Bratunac'taki caminin imamı Elvir Hodzic, şehir merkezinde domuz beslemenin yasak olduğunu belirterek, bunun tasarlanmış bir eylem olduğunu ifade etti.

Bosna Hersek'teki bir camiye çirkin saldırı! Domuz leşi bıraktılar
Bosna Hersek'teki bir camiye çirkin saldırı! Domuz leşi bıraktılar
GİRİŞ 21.08.2020 23:05 GÜNCELLEME 21.08.2020 23:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ülkedeki iki entiteden biri olan Sırp Cumhuriyeti'nin (RS) içinde kalan ve bugün nüfusunun çoğunluğunu Sırpların oluşturduğu Bratunac'ta yaşanan bu provokatif eylem, şehirdeki Müslüman Boşnakların tepkisini çekti.

Şehir merkezinde bulunan caminin imamı Elvir Hodzic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, domuz leşinin dün öğle namazı öncesinde fark edildiğini belirterek, etrafında sineklerin toplandığı leşin önce bir köpeğe ait olduğunu düşündüklerini anlattı.

Leşin yanına gittiklerinde bunun bir domuz yavrusu olduğunu fark ettiklerini kaydeden Hodzic, durumu hemen polise bildirdiklerini ve leşin belediye görevlilerince cami avlusundan kaldırıldığını aktardı.

TASARLANMIŞ BİR EYLEM

Hodzic, daha önce de cami avlusuna kasıtlı olarak çöp bırakanlar olduğunu belirterek, "Cami şehir merkezinde bir cami ve şehir merkezinde domuz beslemek yasak. Dolayısıyla bunun tasarlanmış bir eylem olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Bosna'daki savaşta (1992-1995) katliam ve sürgünlerin yaşandığı bir bölgede yer alan Bratunac'ta, savaş öncesinde 21 binden fazla Müslüman Boşnak yaşarken bugün bu rakam 7 bine kadar gerilemiş durumda.

Aynı bölgede bulunan Srebrenitsa'da da geçmişte soykırım kurbanlarının defnedildiği mezarlığın önünde domuz leşi bırakılmıştı.

Bölgede bugün nüfusları daha az olan Müslüman Boşnaklar, sık sık benzer provokasyonlara maruz kalıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • 01adana 3 yıl önce Şikayet Et
  o leşi yollamaynan islam yok olmaz yok olan sizin gibi kafirlerdir acelesi yok sıra hepinize yavaş yavaş gelecek
  Cevapla
 • Efendi 3 yıl önce Şikayet Et
  hınzır beyinliler
  Cevapla
 • DİRİLİŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  Yedikleri pisliği bırakmışlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kurtlar Vadisi'ndeki İran-İsrail sahnesi yeniden gündem oldu
Kuzey Marmara'da baba ve kızı hayattan koparan feci kaza