ABD'li büyükelçi Yunan isimle uçağa binip Doğu Akdeniz'de gözdağı verdi

Doğu Akdeniz'de tansiyon yükselirken bölgeden sıcak görüntüler geldi. ABD-Yunanistan ortak tatbikatına Amerika'nın Atina Büyükelçisi ve Yunanistan Genelkurmay Başkanı, C-130 nakliye uçağıyla katıldı.

GİRİŞ 12.09.2020 17:14 GÜNCELLEME 14.09.2020 08:27
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim artarken bölgede sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

 

Amerika'nın Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ile iki ülkenin ortak düzenlediği tatbikatı yerinde izledi.

ABD'li Büyükelçi C-130 nakliye uçağına bindi.

 

GÖRÜNTÜLERİ YUNAN MEDYASI YAYINLADI

Yunan medyası, ikilinin "Stolen Cerberus" adı verilen tatbikatta çekilen görüntülerini yayınladı. Kathimerini gazetesi, büyükelçi ve general Floros'un ABD'ye ait bir C-130 nakliye uçağına bindiğini duyurdu.

ABD'li Büyükelçi ve Yunan Genelkurmay Başkanı C-130 nakliye uçağına bindi.

20 EYLÜL'E KADAR DEVAM EDECEK

Ortak tatbikata ABD Hava Kuvvetleri'nin üç C-130 ve bir C-21'le katıldığını aktaran Kathimerini, Ege Denizi'ndeki gösterinin 20 Eylül'e kadar devam edeceğini kaydetti.

BÖLGEDE TANSİYON YÜKSEK

Atina ile Ankara arasındaki yüksek tansiyonda Fransa aktif olarak katılıyor ve Yunanistan'a destek çıkıyor. Türkiye her fırsatta haklarından geri adım atmayacağının mesajını veriyor.

POMPEO GÜNEY KIBRIS'A İNDİ

Öte yandan ABD Dışişileri Bakanı Mike Pompeo, Katar'daki "Afganistan Barış Görüşmelerinin" ardından bugün Güney Kıbrıs'a indi. Pompeo dün yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimi hafifletmek için 12 Eylül'de Kıbrıs'a gideceğini açıklamıştı. Pompeo, Doğu Akdeniz'deki krizi çözmek için gerçek bir diyalog kurulmasını umduklarını belirterek, müzakerelerin başlaması için askeri varlıkların geri çekilmesi gerektiğini söylemişti.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 94
 • Kerim 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayyy korkunç herşey bitti :) hemen gemilerimizi geri çekelim
  Cevapla
 • esven 1 yıl önce Şikayet Et
  Gözdağı bende, ne gözdağımıymış.Gelecek olanın akıbeti belli.
  Cevapla
 • Kurtuluş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende Şeytan (Amerika) bu olaya ne zaman dahil olacak diyordum ki. Şeytan (Amerika) Meydana çıktı topunuz toplanın gelin. Çanakkale'de yatan şehitlerimizin kanı yeniden almak bizlere nasip olur inşallah.
  Cevapla
 • Vatann sever 1 yıl önce Şikayet Et
  İzmirin işgalinde bunların keriz dedelerini İzmir’e ABD gemileri taşımıştı Bu kerizler yine ABD eşeğine binmişler seviniyorlar ABD nin kerizlerle işi bitince bizde kerizleri iyice tokat
  Cevapla
 • Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Leş gargalari sizi Rabbum sizi kahru perişan etsin bebek katilleri
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığından hurda ve atıl araçların toplatılmasıyla ilgili 81 ile genelge
Ece Erken'in zor anları! Gözyaşlarını tutamadı