Fransa'dan Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı yeni provokasyon!

Türkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akndeniz'deki gerilimi artıran Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provokasyona imza attı.

Fransa'dan Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı yeni provokasyon!
Fransa'dan Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı yeni provokasyon!
GİRİŞ 19.09.2020 15:33 GÜNCELLEME 19.09.2020 15:34
Bu Habere 168 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de meşru haklarına sahip çıkması Yunanistan, Fransa ve Rum Kesimi'ni telaşlandırmaya devam ediyor. Paris yönetimi, bölgede gerginliği artıracak adımlarına bir yenisini daha ekledi. Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune Türkiye-AB ilişkileri gündemiyle 24-25 Eylül’de toplanacak Avrupa Konseyi öncesinde istişarelerde bulunmak üzere Güney Kıbrıs’a gitti.

 

 

Rum medyası, Fransız Bakan Beaune'nin seyahatini, 'yaşananları gözleriyle görmek istediği' şeklinde yorumladı. Beaune, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ve Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ile bir araya geldi. Beaune ikili görüşmede yaptığı açıklamada, Fransa’nın AB’nin Türkiye’ye yaptırımlar konusunda elindeki bütün enstrümanları kullanmaya hazır olması gerektiği söyledi.

YASAK BÖLGEDE PROVOKASYON UÇUŞU 

 

 

Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provokasyona imza attı. 

YORUMLAR 168
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Ben olsaydim o helikoptere bir fuze firlatardim.
  Cevapla
 • Dede 1 ay önce Şikayet Et
  Çok komikler.....
  Cevapla
 • diriliş 1 ay önce Şikayet Et
  aç tavuk kendini ambar daminda görürmüş...onlar bir şey yaptığını sanıyorlar lakin biz bir şey yaptığımıza her şey bitmiş olacak
  Cevapla
 • Giritli Nazlican 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Cumhuriyeti olarak acilen uzun menzilli balistik füzeler uretmek zorundayız
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  uzoyu fazla kacirmislar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İskenderun terör eylemi girişiminin arkasında kim var: Fransa ve ABD'nin açıklamaları
Sağlık Bakanlığı kritik kararı açıklandı!