NATO'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz konusunda yapılan teknik görüşmelerde "iyi bir ilerleme" kaydedildiğini bildirdi.

NATO'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması
NATO'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması
GİRİŞ 23.09.2020 14:50 GÜNCELLEME 23.09.2020 16:16

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenbergİspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile NATO karargahındaki görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan'ın, Doğu Akdeniz'de ayrıştırma usulleri oluşturulması, havada ve denizde istenmeyen olayların ve kazaların önlenmesi için bugüne kadar birkaç toplantı yaptığını hatırlattı. Stoltenberg, "Bu toplantılar devam ediyor. İyi bir ilerleme kaydedildi" diye konuştu.

 

BERLİN'İN DİYALOG ÇABALARINA DEĞİNİLDİ

 

Toplantıların askeri teknik görüşmeler olduğunu vurgulayan Stoltenberg, bunların Almanya'nın anlaşmazlıkların çözümü konusunda yürüttüğü diplomatik çabalara tamamlayıcı nitelikte olduğunu ifade etti. Stoltenberg, Almanya'nın çabalarının dün Türkiye ile Yunanistan'ın istikşafi görüşmeleri yeniden başlatma konusunda anlaşmasını sağladığını belirterek, bundan memnuniyet duyduğunu, Türk ve Yunanlı liderlerle yakın temas içinde olmayı sürdüreceğini söyledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MMU'nun göreve başlayacağı tarih belli oldu! Büyük hazırlık, dünya 4'üncüsü olacak
Almanya'dan şoke eden Türkiye açıklaması: Biden ile birlikte...