Filistin Devlet Başkanı Abbas BM Genel Kurulu'nda dünyaya duyurdu

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, "Tüm partilerin katılımıyla seçim yapmaya hazırlanıyoruz" dedi.

Filistin Devlet Başkanı Abbas BM Genel Kurulu'nda dünyaya duyurdu
Filistin Devlet Başkanı Abbas BM Genel Kurulu'nda dünyaya duyurdu
GİRİŞ 25.09.2020 18:23 GÜNCELLEME 25.09.2020 18:23

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu toplantılarında ülke liderlerinin video mesaj yoluyla konuşmaları devam ediyor. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas yaptığı konuşmada, "Filistin halkı maruz kaldıkları hayal kırıklığına rağmen direnmeye devam edecek, diz çökmeyecek, teslim olmayacak. Tüm partilerin katılımıyla seçim yapmaya hazırlanıyoruz" ifadelerini kullandı. Yüzyılın anlaşması ve ilhak planlarının Filistin topraklarının yüzde 33'üne el koyacağını belirten Abbas, "Tüm barış girişimlerini kabul ettik, ancak işgal girişimlerinin hepsini reddettik" dedi.

Orta Doğu'yu karıştıracak 'Dahlan' iddiası: Tanklarla gelip yönetime el koyacak

Abbas, "Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ve uluslararası dörtlü komisyon gözetiminde uluslararası hukuka, uluslararası meşruiyete ve özel referanslara dayalı gerçek bir barış sürecine girmek amacıyla önümüzdeki yılın başından itibaren tüm ilgili tarafların katılımıyla bir konferans düzenlemeye başlaması için çağrıda bulunuyorum. Bu konferans işgalin sona ermesine, Filistin halkının 1967 sınırlarının başkenti Doğu Kudüs olan devletinde özgürlük ve bağımsızlıklarını kazanmalarına ve 194. Karar ile özellikle mülteci sorunu başta olmak üzere tüm nihai statü sorunlarının çözülmesine yol açmalıdır" ifadelerini kullandı. İsrail, BAE ve Bahreyn arasındaki normalleşme anlaşmalarının Arap Barış Girişimi'ni ihlal ettiğini ifade eden Abbas, "Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) hiç kimseye Filistin halkı adına konuşma yetkisi vermedi" dedi.

Tony Blair'den küstah Filistin çağrısı

"BİRLİK VE DEMOKRASİ BAYRAĞI ALTINDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Devlet Başkanı Abbas, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi uluslararası terörizmle savaşmaya devam edeceğiz ve barışa sadık kalacağız. Birlik ve demokrasi bayrağı altında çalışmaya devam edeceğiz ve uluslararası yasaların bize verdiği haklarımızı kullanacağız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ilkah
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Süper güçten kritik faiz kararı! Türkiye'nin yaptığını yaptı, dünyaya seslendi: Zorlamayın
Türkiye'de ilk kez üretildi! Zeytinyağı ile eşdeğer