Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşkesi ihlal etti!

Dağlık Karabağ'da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için Azerbaycan ile Ermenistan arasında anlaşmaya varılan ateşkes başladı. Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşkesi ihlal etti!
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşkesi ihlal etti!
GİRİŞ 10.10.2020 12:38 GÜNCELLEME 10.10.2020 12:40
Bu Habere 151 Yorum Yapılmış

Rusya'nın arabuluculuğunda, iki ülke dışişleri bakanlarının katılımıyla dün gerçekleştirilen ve 10 saatten fazla süren toplantıda, üzerinde anlaşılan ateşkes bugün yerel saatle 12.00'da devreye girdi.

 

 

Uluslararası Kızılhaç Komitesinin arabuluculuğu ve kriterleri doğrultusunda esirlerin ve cenazelerin değişimi için ilan edilen ateşkesin süresi konusunda şimdilik bilgi verilmedi. Taraflar, ateşkes rejiminin parametreleri üzerinde ayrıca çalışma gerçekleştiriyor.

AZERBAYCAN SAVUNMA BAKANLIĞI: ERMENİSTAN'IN SALDIRILARI SÜRÜYOR

 

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığından ateşkes ilanından sonra yapılan açıklamada ise Ağdam ve Terter illerine Ermenistan ordusunca ateş açıldığı bildirildi.

Ermenistan ordusunun 27 Eylül'de Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırması üzerine Azerbaycan ordusu operasyon başlatmış, Cebrail kenti, Hadrut kasabası ve 30'dan fazla köyü işgalden kurtarmıştı.

YORUMLAR 151
 • Mgl misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Tamam vurmaya devam o zaman abi...
  Cevapla
 • Resul 3 yıl önce Şikayet Et
  YA ALLAHU YA ALLAHU YA ALLAH YARABBİ İZZİN CELALİN KUDRETİN KAMALİN HAKKI İÇİN DUALARI KABUL OLARIN HURMETİNE KAHHAR SIFATIN İSMİ SERİFİN HURMETİNE BUNLARI KAHRI PERİŞAN EYLE BU KULUNADA O SAFLARDA ONLARA KARŞI SAVASMAYI NASİP VE MUYESER EYLE KUDRETİN KAMALİN VE İSMİ AZAM DUASI Hurmetine banada nasip eyle.Amin ya muin.
  Cevapla
 • Hyr 3 yıl önce Şikayet Et
  madem öyle biz de he hı deyip ilerlemeye devam edeceğiz.
  Cevapla
 • Cihan 3 yıl önce Şikayet Et
  Elinde siha varken, karşında çözülmüş ermeni pkk varken, orası türk toprağıyken... Durur onları vurmaz ve gerekeni yapmazsan, hele hele rus domuzunun ermeni dış işleri bakanı tarafından "iti çağırır gibi" cağrılıp gidersen, yemin ederim ne bu dünyada ne ötekinde size rahat yok. Ya zafer elde edeceksin ya da öleceksin. Daha geçen "yalvarıp diz çökersen anca" diyordun, sinir etmeyin adamı.
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Neyin Ateşkesi kardeşim bu, Karabağ bu kadar miydi. Yine mi degismeyecek Türk'ün makus talihi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Başkent Kulisi’nde
ABD'den İsrail'e beklenmedik yaptırım! Tarihte bir ilk olacak, Netanyahu'dan açıklama...