Dünya basınından skandal sessizlik: Ermenistan'ın katliamını görmediler

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti Gence'deki sivilleri Scud tipi "Elbrus" balistik füzeleriyle vurduğu tespit edildi. Ermenistan'ın insanlık ve savaş suçu işlediği alenen ortadayken dünya basını bu katliama sessiz kalmayı tercih etti.

Dünya basınından skandal sessizlik: Ermenistan'ın katliamını görmediler
Dünya basınından skandal sessizlik: Ermenistan'ın katliamını görmediler
GİRİŞ 17.10.2020 05:10 GÜNCELLEME 17.10.2020 05:15
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı gerçekleştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haciyev, Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısında ölen sivillerin sayısının 12'ye yükseldiğini 40 yaralı olduğunu bildirdi. Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine attığı füzelerin Azerbaycan hava savunma güçlerince imha edildiği bildirildi.

İNSANLIK SUÇUNA SESSİZ KALDILAR!

Azerbaycan ordusunun 20 gün içinde kaybettiği topraklarını almaya başlaması ve Ermeni ordusuna verdiği büyük hasar sonrası Ermenistan, Gence'deki sivilleri Scud tipi "Elbrus" balistik füzeleriyle vurdu.

Ermenistan'ın askeri anlamda büyük kayıplar yaşadığı bu dönemde son çare olarak sivillere saldırma acziyetini gösterdiği analizleri yapılırken; böylesine büyük bir insanlık suçunu dünya basınının görmezden gelmesi ayrı bir tartışma konusu oldu. Ermenistan'ın bu katliamını AFP, Reuters ve AP gibi uluslararası haber ajansları görmedi.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Bünyamin Öztürk 2 hafta önce Şikayet Et
  Her şeye rağmen müslümanların moralleri en yüksek seviyede. Çünkü çaresiz kalan, Ermenistan.
  Cevapla
 • Abdullah 2 hafta önce Şikayet Et
  Bakiyorsun Türkiye ve bir kac ülke haric, diger kukla musluman devletler sessiz
  Cevapla
 • Ali 2 hafta önce Şikayet Et
  Norvecde yasiyorum burdaki medya 3 maymunu oynuyor resmen , sözde bunlar demokrasi, özgürlu¨kten bahsederler, ama direk demiyor Erministan sivilleri hedef aldi. karabgli ayrilikcilar saldiri yapati iki taradfata sivil saldirilari icin bir birini susluyor diye bir haber yapiyrlar. Her ne kadar Avrupada ateist cok olsada bunlar yine hristiyanlari desteklerler yaptiklari katliamlari gizlerlerler. Rusya bizim icin tehdit deseler dahi Turkiye nato uyesi ama herhangi bir sorunda Rusyayi desteklerler. Küfür tek millettir o yüzden hangi görüste olursak olalim disarya karsi birlik olmamiz lazim
  Cevapla
 • Murat76 2 hafta önce Şikayet Et
  Biz artık hep anlayış ve adalet beklediğimiz dış dünyanın, uluslararası basının neyden anladığını öğrendik. Kimseye bir şey ispatlama gayreti içinde olmaya gerek yok, zaten her seyi görüp biliyorlar. Biz de karşı medyamızla bir yandan doğru bilgileri servis ederken, diğer yandan sahada güçlü olmalı, hem bürokratik, siyasi yönden, hem de fiili olarak elimizden geleni yapmalıyız.
  Cevapla
 • Murat76 2 hafta önce Şikayet Et
  Biz artık hep anlayış ve adalet beklediğimiz dış dünyanın, uluslararası basının neyden anladığını öğrendik. Kimseye bir şey ispatlama gayreti içinde olmaya gerek yok, zaten her seyi görüp biliyorlar. Biz de karşı medyamızla bir yandan dogru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
33 saat sonra mucize kurtuluş!
Son dakika haberi: 31 Ekim koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı