Azerbaycan'ın zaferi için tarih verdiler: Toprak bütünlüğü sağlanacak

Azerbaycan, Ermenistan'ın işgal ettiği bölgelerdeki operasyonlarını sürdürüyor. Ateşkese rağmen Erivan yönetimi, savaş suçu işleyerek hukuku hiçe sayar bir şekilde sivilleri hedef alırken, buna karşılık veren Azerbaycan Türk ordusu, 22 gündür devam operasyonlarda işgal altındaki pek çok yerde başarılı operasyonlar gerçekleştirdi. Bakü'nün 10-15 günlük bir süre içerisinde büyük zaferi ilan edebileceği iddia edildi.

GİRİŞ 20.10.2020 10:51 GÜNCELLEME 20.10.2020 13:21
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesine yönelik yürüttüğü özgürleştirme ve işgalden kurtarma operasyonları devam ediyor. 22 günlük bir süreç içerisinde başarılı bir yol alan Azerbaycan ordusu, cephe hattındaki ilerleyişini sürdürüyor.

 

 

Azerbaycan'ın ilerleyişini değerlendiren Azerbaycan Eski Devlet Danışmanı Gabil Hüseynli ise büyük zafer için tarih verdi.

10-15 GÜNLÜK SÜREÇ

 

 

Rusya'nın sürece müdahale etmemesi halinde Azerbaycan'ın 10-15 gün içinde işgal altındaki tüm topraklarını geri alarak toprak bütünlüğünü sağlayacağını düşünen Hüseynli, Rusya'nın aksi yönde davranması halinde ise sürece Türkiye'nin de dahil olacağının altını çizdi.

Kelbecer, Laçin, Güdeli ve Zangilan'ın alınmasından sonra Laçin koridorunun kontrolünün tamamen Azerbaycan'ın eline geçeceğine de dikkat çeken Hüseynli, Şuşa'nın devralınmasından sonra Azerbaycan'ın müzakere masasına oturmaya hazır olacağını ve görüşmelerin formatını da kendinin belirleyeceğine vurgu yapıyor.

 

ETİKETLER
ermenistan aszerbaycan
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • murat 9 ay önce Şikayet Et
  15 gunde topraklarin tumunu alcak deniyor hikye 22 gunde ne alindi 15 gunde hepsi nasil alincak azerbeycan cok yavas ilerliyor
  Cevapla
 • Hacıyeva 9 ay önce Şikayet Et
  Təşəkkürlər hamınıza.Boşuna qardaş demirik ki sizə.
  Cevapla
 • şahin 9 ay önce Şikayet Et
  bundan sonraki hedefimiz erivanı ortadan kaldırmak
  Cevapla
 • Valisoy 9 ay önce Şikayet Et
  Erivan yox,İrəvan.Qədim Türk torpaqları...
  Cevapla
 • aaa 9 ay önce Şikayet Et
  Rusya burnunu hersey gibi buna da sokarsa, onlara ozaman Zengezur kartini oynamak lazim. Nahcivan`in Azerbaycan topraklarina kavusmasi gerekiyor
  Cevapla
 • Murat 9 ay önce Şikayet Et
  Karabağ alındıktan sonra Ermenistan savaşa devam ederse ne olur. İş nereye varır. Hazırlıklı olmalı. Ayrıca zaferin gününü açıklamayın çünkü müdahale edecek varsa ne zaman müdahale edeceğini bilmesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 27 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı! Tedirgin edici artış!
Putin'den çok konuşulacak dolar çıkışı: Hala devam ediyorlar