Ermeni cephelerinden gelen koku: Rus gazeteci yazdı

Azerbaycan'ın Ermenistan'ın işgal ettiği bölgelere yönelik yürüttüğü operasyonlar başarılı bir şekilde sürüyor. Özellikle Türk SİHA'ların havadan gerçekleştirdiği noktasal operasyonlar, büyük ilerlemenin en önemli yardımcı unsurlarından biri. New York Times'ın Rus muhabiri Anton Troyanovsky Ermenistan cephelerinde ölen askerlerin cesetlerinin haftalarca bekletildiğini, cepheden ağır kokuların geldiğini belirtti.

Ermeni cephelerinden gelen koku: Rus gazeteci yazdı
Ermeni cephelerinden gelen koku: Rus gazeteci yazdı
GİRİŞ 20.10.2020 12:39 GÜNCELLEME 21.10.2020 08:16
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Ermenistan, taşkınlıkları, işgalci politikası ve savaş suçlarıyla Azerbaycan'ın sabrını taşırdı.20 günü aşkın bir süredir Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında yürütülen operasyonlarda büyük bir mesafe kat eden Bakü, Erivan'ın adeta elini kolunu bağladı.

 

New York Times'ın Rus muhabiri muhabiri Anton Troyanovsky Ermenistan cephelerinde ölen askerlerin cesetlerinin haftalarca bekletildiğini yazdı.

CESETLER HAFTALARCA BEKLETİLİYOR

 

Ermenistan ve Azerbaycan arasında çatışmalar devam ederken, Erivan'ın işgali altındaki cephelerde ağır kayıp haberleri gelmeye devam ediyor.

Çatışmaların başlangıcından bu yana Azerbaycan ordusu tarafından büyük bir darbe alan Ermenistan cephesinde, ölen askerlerin cesetlerinin haftalarca bekletildiği ortaya çıktı.

"DAYANILMAZ KOKU"

Ermenistan tarafından cepheyi ziyaret eden Rus gazeteci, cephedeki durumu "Cephe hattında dayanılmaz koku var. Askerlerin cesetleri haftalarca ortalıkta duruyor". sözleriyle anlattı.

Troyanovsky kaleme aldığı yazısında cephede ağır kokuların yükseldiğini ve cesetlerin ortalıkta bekleyen görüntüsüyle karşılaştığını anlattı.

"Ermeni siperlerinde korku hakim. Ermeni güçleri Azerbaycan'a ait insansız hava araçları ve silahlı insansız hava araçlarına (İHA/SİHA) karşı karşı tamamen çaresiz durumda" denilen haberde, Ermenistan'ın kısıtlı hava savunma sistemlerinin İHA/SİHA'ları durdurma konusunda yetersiz olduğu vurgulandı.

KAYNAK: NEW YORK TİMES
YORUMLAR 14
 • Remzi (Almanya) 3 yıl önce Şikayet Et
  Ermenistan ismi hiç bir zaman iyi anilmayacak, bir terör bölgesi ve ermeniler,, ccocuk, kadin, yaşlılari katledenler. Şimdi eceli gelince nafile bir çare olarak dolanirlar. Katil ermeniler Ebedi cehennnem çukurunda kalacaklar.. Allahu Ekber
  Cevapla
 • Bora 3 yıl önce Şikayet Et
  Kurda kuşa yem olsun leşleri
  Cevapla
 • Koç 3 yıl önce Şikayet Et
  karabagda derisini yüzükleri kız çocuğunun daha vebalini ödemediler, ettikleri yanlarinami kalacaktı. Allah mazlumun ahını yerde bırakmaz.
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Hiç unutmuyorum Hocalıda hamile kadınları bebeleri ihtiyarlari vahşice öldürdüklerini o zalimlerin
  Cevapla
 • Halil yarbaşı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunların dirisi hayvan ölüsü leş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinin alkışladığı Netanyahu ABD halkına hakaret etti: Ahmaklar!
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!