Tükenen Ermenistan ordusu PKK taktiğine başvurdu!

Dağlık Karabağ'da Azerbaycan karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan ordusu, yine PKK taktiğine başvurdu. Ermenistan, kendi sınır bölgesine Rus bayrakları dikmeye başladı. Terör örgütü PKK da kendini korumak için Afrin'de Türkiye sınırına yakın noktaya Rus bayrakları dikmişti.

Tükenen Ermenistan ordusu PKK taktiğine başvurdu!
Tükenen Ermenistan ordusu PKK taktiğine başvurdu!
GİRİŞ 21.10.2020 00:51 GÜNCELLEME 21.10.2020 00:51
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Azerbaycan ordusu, yaklaşık 30 yıldır işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda ilerleyişini sürdürürken, şu ana kadar 103 yerleşim birimi Ermenistan ordusunun işgalinden kurtarıldı.

 

 

Operasyon kapsamında ağır kayıplar veren ve Türk SİHA'ları karşısında direnemeyen Ermenistan ordusu ise, bölücü terör örgütü PKK'nın taktiklerini kullanmaya devam ediyor.

SINIRA RUS BAYRAKLARI DİKTİLER

 

 

Ermenistan ordusu, son olarak kendi sınır bölgesine Rus bayrakları dikmeye başladı.

Cephede PKK'lı teröristleri kullandığı bilinen Ermenistan, bu taktikle sınırlarını herhangi bir saldırıya karşı korumaya çalışıyor. 

Öte yandan terör örgütü PKK, kendini korumak için Afrin'de Türkiye sınırına yakın noktaya Rus bayrakları dikmişti. 

Terör örgütü PKK'nın Afrin'in Türkiye sınırına yakın noktaya diktiği Rus bayrağı

MEVZİLERE CANSIZ MANKENLER YERLEŞTİRDİLER

Ermenistan ordusu, geçtiğimiz günlerde de silahlı insansız hava araçlarını (SİHA) şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirmişti. 

NE OLMUŞTU?

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine 27 Eylül'de karşı saldırı başlatmıştı. Mevzilerini kaybeden Ermenistan ordusu, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine top ve füzelerle saldırısını sürdürmüştü.

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim saat 12.00'den itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı "ateşkes" kararı almıştı.

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı.

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan çevirdi! Bölge her an kontrol altına alınabilir

Ermenistan ordusu, 17 Ekim'de 2'nci defa Gence kentine füze ile saldırı düzenlemiş, bunun sonucunda 13 sivil yaşamını yitirmiş, 50'nin üzerinde sivil yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı.

İki ülke arasında, 18 Ekim'de ikinci kez geçici insani ateşkese kararı alınmış, ancak Ermenistan ateşkesi ihlal ederek yeniden sivilleri hedef almıştı.

ETİKETLER
rusya Rus Bayrağı
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  vay uyanıklar o zaman rus bayrağı dikili olan yerlerdenden azerbaycan şehirlerine füze fırlatıp sivilleri öldürüyorlar savaş suçunu demekki rusya devleti işliyor azerbaycan bunu dünyaya anlatmalı
  Cevapla
 • teoman 1 ay önce Şikayet Et
  O bayrağı alın. Rus büyükelçisine verin. Ermanıstana girin..
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³ş 1 ay önce Şikayet Et
  Orada Rus bayragindan ibaret rus yok, rus topragi yok, Vurun gitsin. Vururkenede ABD bayragi kullanin. Birbirine düsünler. Sizlerde yolla devam edin.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Madem İslama göre adaletli savaşıyoruz artık şu kısası da uygulayalım 30 yılda Ermenistan karabağ kadar toprağını azarbaycanın kullanımına versin artı savaş tazminatı ödesin.
  Cevapla
 • Fahri 1 ay önce Şikayet Et
  Büyük Ermənistan dan Büyük Rusiya mı geçtiler....
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kominist kalıntısı ülkeler hep böyle kendileri bir şey yapamayınca rusya olmadı abd
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Siirt'te şiddetli deprem! Batman ve Diyarbakır da sallandı
Son dakika: Seçim sonrası Joe Biden'dan dikkat çeken 'Türkiye' yorumu!