Türk SİHA'ları Rusya'yı karıştırdı! Savaşa hazır mıyız? Cevap: Hayır...

Türk SİHA'larının askeri operasyonlardaki başarısı dünya gündeminde konuşulmaya devam ediyor. Rus medyasında, Türk SİHA'larına karşı Rusya'nın İHA ve SİHA "güçsüzlüğü" konuşuluyor. Kremlin yanlısı gazete Komsomolskaya Pravda gündemine "Rusya SİHA savaşına hazır mı başlıklı" bir haber taşıdı. Gazete bu sorunun cevabının "hayır" olduğunu belirtti.

Türk SİHA'ları Rusya'yı karıştırdı! Savaşa hazır mıyız? Cevap: Hayır...
Türk SİHA'ları Rusya'yı karıştırdı! Savaşa hazır mıyız? Cevap: Hayır...
GİRİŞ 21.10.2020 21:07 GÜNCELLEME 21.10.2020 21:07
Bu Habere 161 Yorum Yapılmış

Rus medyasında Türkiye'nin SİHA kapasitesine karşı Rusya'nın İHA gücünün yetersizliği sorgulanıyor.

 

 

Rus gazetesi Komsomolskaya Pravda Rusya SİHA savaşına hazır mı başlığıyla, SİHA konusunu gündeme taşıdı. Kremlin yanlısı gazete Rusya'nın SİHA-İHA savaşına hazır olmadığını öne sürdü. 

RUSYA'NIN GÜNDEMİ SİHA

 

 

BBC Moskova muhabiri Steve Rosenberg'in paylaştığı gazete gündemi, Rusya'nın Türkiye SİHA'ları konusundaki endişelerinin bir göstergesi olarak yorumlandı.  

RUSYA'NIN YETERLİ ARACI YOK

Gazetede Rusya'nın çok sayıda küçük ve orta boyutlarda insansız hava aracına sahip olduğu ancak bunların keşif amacıyla kullanıldığı yazıldı. Gazete Rusya'nın henüz yeteri kadar büyük boyutta insanız hava aracına sahip olmadığını yazdı.

YAZDIR
YORUMLAR 161
 • Mustafa Keskiner 1 ay önce Şikayet Et
  İHA'ları görmek radarlar için çok zor. Çünkü ihalar standart bir uçak yapısında değil çok ince geniş kanatları var boyu kısa. Yani metrekare olarak düşük genişlikte. Bu da çok düşük bir radar kesiti sağlıyor. Bir de sihalar çok yavaş ve yüksek uçabiliyorlar. Bu da radarların takibini zorlaştırıyor. Bir de yüksek irtifa hava savunma sistemleri çok pahalı füzeler. Üzerinizde uçan iha ucuz bir gözetleme ihası mı yoksa silahlı bir siha mı karar verip ateşlemeniz lazım. Üzerine bir de elektronik karıştırma eklenince göremediğiniz bir düşman tepenizde geziyor ve bu aşağıdaki askerler için büyük bir stres yaratıyor.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Evet koordinatlandırma ve haberşme uydumuz düşürülürse hiçbir şey yapamayız
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Çok bilmediğimiz silahlar var. Rusya bizden önde. Ama şu bir gerçek ki Karada ve havada 40 yıldır savaşan çok tercubeli Türk ordusu var Her türlü arazide hazır. Bu nedenle işgal edilemez. Bölünemez. Ama suda bir gercekki İki pırpırlı siha tamaman uydu bağlantılıdır. Bağlantı kesildimi bosluktadir. Kendi uçağımız hazır olmadığı süre kendimizi de dev aynasinda görmeyelim.
  Cevapla
 • Murat Akıllı 1 ay önce Şikayet Et
  Uydu veya gps kullanmıyor ordumuz tamamen kendi geliştirdiği bilinmeyen bir ağ sistemi var bu yüzden sihaların uydu izine veya radara görünmüyor rahat olun yani.
  Cevapla
 • Çok bilmiş 1 ay önce Şikayet Et
  Sihalar tamamen uydu bağlantılı değildir... yapay zeka teknolojisi ile hareket ederler...
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bağımsız savaş amaçlı uydumuz olmadığı sürece savaş elektroniğimizden sürekli yararlanamayız. Uydu konusunda bağımsız olmalıyız. Sihalarıın anlık koordinatlandırılmasına uydu olarak izin veriliyor ki yararlanabiliyor.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  CHP nin başindaki adam önce nereli olduğunu bilinki o kişi herzamam hdp ile işbirliği yapar
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Hükümeti şu chp hdpkk lılar rahat bırakırlarsa bu ülke daha neler yapacak neler.....o mağruŕ emperyal güćler küçük dillerini yutacaklar..bekleyin ve gòrün.
  Cevapla
 • muratt 1 ay önce Şikayet Et
  Zaten chp ve hdp ayni
  Cevapla
 • Levent 1 ay önce Şikayet Et
  Doğru ya neredeyse 20 yıldır iktidardasınız hep sizi başkaları engelledi... Ya bir aynaya bakın Allah için vicdan biraz izan.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika duyurusu...
Son dakika: Skandal sözler sonrası Erdoğan harekete geçti!