Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hacıyev'den Charlie Hebdo'ya tepki:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, İslam karşıtı kışkırtıcı yayınlarıyla bilinen Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almasını kabul edilemez bulduklarını ve şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hacıyev'den Charlie Hebdo'ya tepki:
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hacıyev'den Charlie Hebdo'ya tepki:
GİRİŞ 29.10.2020 10:18 GÜNCELLEME 29.10.2020 10:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hacıyev, yayınladığı yazılı açıklamada, Charlie Hebdo'nun, İslam dinine ve peygamberine karşı kışkırtıcı yayınlarıyla Müslümanların kutsal duygularına hakaret ettiğini ve günümüz dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu kültürler ve dinler arası diyalog çabalarına da darbe vurduğunu belirtti.

"DERGİ ŞİDDETİ TEŞVİK EDİYOR"

Charlie Hebdo'nun daha önce de dini inançlara karşı düşmanca yayınlar yaptığını hatırlatan Hacıyev, "Dergi, İslamofobik faaliyetleriyle ifade ve basın özgürlüğünü etkili şekilde kötüye kullanıyor, nefreti, dini ayrımcılığı ve şiddeti teşvik ediyor." ifadelerini kullandı.

Hacıyev ayrıca, "Charlie Hebdo'nun Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almasını kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz." açıklamasını yaptı.

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattından tarafsız haber hazırlayan Fransız TF1 televizyonunun muhabirinin Ermenilerce tehdit edildiğini ve hakarete uğradığını anımsatan Hacıyev, buna sessiz kalanların Charlie Hebdo'nun provokasyonlarını ifade özgürlüğünün arkasına saklanarak meşrulaştırmaya çalışmalarının bazı soruları gündeme getirdiğini kaydetti. 

Hacıyev, Charlie Hebdo'nun eylemlerinin, sorumlu gazetecilik konusunun bugün ne kadar güncel olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
hikmet hacıyev
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Reis 1 ay önce Şikayet Et
    İkidir kınama yapıyorsunuz güzel ama hiç peygamber efendimizin ismini anmadiniz. Çünkü mevzu bahis öncelikle Allah'ın Resulüdür.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TÜİK açıkladı! 2023'te Türkiye'nin nüfus rakamları
Bakan Koca, Kovid-19 aşısına ilişkin yol haritasını açıkladı: 4 aşamalı plan