Erdoğan Sancağı gösterip Atatürk'ün sözlerini hatırlattı! Son dakika açıklamaları

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Mücadele Sergisi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. "Yaşadıklarımız gösteriyor ki Türk milletinin istiklal mücadelesi, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmaya devam ettiği sürece bitmeyecek" diyen Erdoğan, sergide gösterilen 57. Alay sancağının öneminden de bahsetti.

GİRİŞ 29.10.2020 16:52 GÜNCELLEME 29.10.2020 17:33
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi Açılışı'nda konuştu.

 

 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

"DAVAMIZ TÜRKİYE'NİN HAK VE İSTİKLALİNDEN ALINMAMASIDIR"

Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne ülkemizin gelişmesi, büyümesi, kalkınması için çalışmış, gayret göstermiş, ter dökmüş herkesi saygıyla anıyorum.

Cumhuriyetimizi kurarak birçok mazlumun kalbinde bağımsızlık ateşini biz düşürdük. Emperyalistlerin korkusu da bu zaten.

Tarihten ve yaşadığı coğrafyadan tamamen silinmeye çalışılan bir milletin ayağa kalkışına sembol olan ruh, bugün de yolumuzu aydınlatıyor.

Yürüttüğümüz mücadele kalbi ve gözü olan nice mazlumlara, mağdurlara umut veriyoruz.

Yaşadıklarımız gösteriyor ki Türk milletinin istiklal mücadelesi, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmaya devam ettiği sürece bitmeyecek.

Davamız Türkiye'nin hak ve istiklalinden alınmamasıdır.

"TARİHİMİZİ HATIRLAYAN, KEŞFEDEN BİR NESİL YETİŞİYOR"

Ülkemizi 2023'e, 2053'e, 2071'e taşıyacağız. Medeniyetimizin ve tarihimizin bize yüklediği sorumluluk ağırdır ama bir o kadar da şereflidir.

Bu mirası bize unutturmak için çok çalıştılar. Kadim geçmişimizi tamamen silerek, takvimi bugünden başlatmaya kalkıştılar.

Tarihimizi yeniden hatırlayan, keşfeden, kucaklayan bir nesil yetişiyor.

Başkalarına hayran olmak yerine kendine güvenen, araştıran, geliştiren, başarıya kilitlenen bir gençliğin ayak seslerini duyuyorum.

Özellikle Malazgirt Zaferi'nden başlayıp İstiklal Harbi'ne kadar uzanan mücadeleyi çok iyi öğretmemiz gerekiyor.

En büyük gücümüz tarihi mirasımızdır.

En büyük gücümüz, tarihi mirasımız. Bu miras hakkıyla hıfzedilmeden ne 15 Temmuz anlaşılabilir ne Cumhuriyetimizin kıymeti bilinebilir.

Tarihimizi bilmeden maziden atiye kurduğumuz köprü eksik kalır, işlevsiz kalır.

57. ALAY SANCAĞI SERGİDE YER ALDI

Sergimizde yer alan eşyalar İstiklal harbi ve mücadelemizi yeniden canlandıracaktır. Çanakkale Savaşı'nın sembollerinden 57 alay sancağı bunlardan biridir.

Gazi Mustafa Kemal bu sancağın sahibi olan askerlere "Sizlere taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" diyerek Çanakkale destanının omurgasını inşa etmiştir."

 

YORUMLAR 25
 • Bozkurt 2 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş kara Fatma kelimesi Peygamberber Efendimizin yahudiler tarafından kızına yapılan bir hakarettir.Bunu bil ve lütfen kullanma bidaha
  Cevapla
 • Eyüp Sultan lı 2 yıl önce Şikayet Et
  Dedem 7 yaşında imiş eyüp üsküdar vapurunda Mustafa Kemal Atatürk ü ve kahraman Kara fatmayı görmüş Atatürk dedemi kucağına alıp sevmiş cebinden ceviz çıkarıp dedeme vermiş rahmetli dedem 87 idi o cevizi hep saklamış bizede gösterdi o cevizi çürümüş ama varlığını koruyordu
  Cevapla
 • Yolcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Kara Fatma kelimesi bilerek çıkartılmış yanlış kelime. Zira Fatma peygamber asm kızının ismi
  Cevapla
 • Hafiye 2 yıl önce Şikayet Et
  Var olsun Osmanlı Ruhu. Kahrolsun Osmanlıyı unutturmaya çalışan zihniyet. Osmanlı Ruhu gittikçe diriliyor. Şöyle bir tarih şeridine üstten bakarsak, gittikçe güçlenmekte olduğumuz bir vetirenin içindeyiz. Daha onyıllar boyunca sürekli güçlenecek ve yeniden süper güç olacağız.
  Cevapla
 • TURK 2 yıl önce Şikayet Et
  Osmanli ruhu bir kac yuz yil once yok oldu zaten.. Topraklarini terk eden padisahimiz vardi. vatani milleti satip toprak veren padisahlarimiz oldu.. Mustafa Kemal Ataturk Allahin bir lutfudur bize. Allahin izni ile Turk milletini ayaklandirdi ve vatani korudu cok sukur
  Cevapla
 • Aytunç Kurt 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya istiklâl ya ölüm Necmutlu Türk üm diyene Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk
  Cevapla
 • Gazali 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah;Stokholm sendromundan bu milleti kurtarsin.CHP zihniyetinin devrimlerine ragmen daha ayaktaysak gelecege dair umutluyum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gabar petrolünün değeri belli oldu
Bakanlık açıkladı! Yurtlarda ücretsiz konaklama (31 Ocak 2023 Günün Önemli Gelişmeleri)