Pompeo'dan İsrail'in Batı Şeria'yı işgaline destek ziyareti

Mike Pompeo işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bir yasa dışı Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden ilk ABD Dışişleri Bakanı oldu.

GİRİŞ 19.11.2020 15:09 GÜNCELLEME 19.11.2020 16:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Filistin toprakları üzerine inşa edilmiş bir yasa dışı Yahudi yerleşim birimini ziyaret etti.

 

 

Resmi ziyaret kapsamında İsrail'de temaslarını sürdüren Pompeo, bakanlığının son günlerinde skandal bir ziyarete imza attı.

İŞGAL EDİLEN YERLEŞİM BİRİMLERİNE ZİYARET

 

 

Batı Kudüs'te İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinin ardından Pompeo, Batı Şeria'daki yasa dışı Psagot Yahudi yerleşim birimini ziyaret etti.

Psagot'a helikopterle gelen Pompeo'nun burada bazı Yahudi yerleşimcilerle görüşmesi bekleniyor.

Bu ziyaretle Pompeo, Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini ziyaret eden ilk ABD Dışişleri Bakanı oldu.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kasım 2018'de yaptığı açıklamayla, Batı Şeria'da yer alan Yahudi yerleşim birimlerini artık "yasa dışı olarak görmediklerini" duyurmuştu.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • onna 3 yıl önce Şikayet Et
  gez bakalim nasilsa secimi kaybettin bir tekme de sana bos adam
  Cevapla
 • Kenyalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Dünya haklıların haksız, haksızların haklı olduğu, müslümanlara yaşam hakkının tanınmadığı bir dünya olmuş, yaşasın zalimler için cehennem.
  Cevapla
 • Demir Ersoy 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok yakında Allah ın lütfüyle o topraklar imar edilmiş şekilde tekrar Filistinlilere iade edilecek Yahudiler de geldikleri yere geri dönecekler çulsuz parasız
  Cevapla
DİĞER HABERLER
DEM Vekilinden CHP’ye zehir zemberek sözler! “Size kaybettireceğiz”
Podolski'nin serveti 210 milyon Euro'yu aştı!