Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Ermeni derneğine destek ziyareti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Paris'te, Ermenistan için yardım toplayan Ermeni derneğine destek ziyaretinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Ermeni derneğine destek ziyareti
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Ermeni derneğine destek ziyareti
GİRİŞ 22.11.2020 01:48 GÜNCELLEME 22.11.2020 02:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Macron, Paris'teki Ermeni derneği "Fransa'daki Ermeniler Fonu'na gerçekleştirdiği ziyarette, Dağlık Karabağ'dan ve başka 7 bölgeden kaçan 120 bin kişiye ve "dayanılmaz şartlarda yaşayan en az bir milyon Ermeni'ye" insani yardımın yapılması gerektiğini söyledi. 

İlk yardımcı uçağının bugün Fransa'nın gideceğini ifade eden Macron, Fransız hükümetinin ve Ermeni derneğinin yardımlarını taşıyan ikinci uçağın cuma günü gideceğini belirtti. 

Macron, uçakta Ermeni asıllı Fransız futbolcu Youri Djorkaeff'in de bulunacağını aktardı. 

Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenilere ait kültürel ve dini mirasın yok edilmemesi için Fransa'nın kültürel ateşkes istediğini dile getiren Macron, Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasıyla uluslararası denetim yapılmasını talep ettiğini söyledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • şahit 3 yıl önce Şikayet Et
    çok seviyorsan ve karabağ'dan sürülüp çıkartılmalarına bu kadar üzülüyorsan; kendi ülkenden Karabağ kadar bir toprak parçasını katil ermeniler ile paylaşabilirsin avrupa'nın parlak oğlanı
    Cevapla
  • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
    ALLAH C.C hepinize birlikte gerekeni verecektir inşallah. Amin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Eylem Tok davasında önemli gelişme!
Mert Müldür'den güne damga vuran gol!