Pakistan'dan Macron'a Hitler benzetmesi

Pakistan İnsan Hakları Bakanı Mazari, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron için "Hitler" benzetmesi yaptı. Fransa'dan Mazari'nin açıklamalarına tepki geldi.

Pakistan'dan Macron'a Hitler benzetmesi
Pakistan'dan Macron'a Hitler benzetmesi
GİRİŞ 22.11.2020 13:12 GÜNCELLEME 22.11.2020 15:30
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Fransa'da özellikle Müslümanlara yönelik artan baskı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik tepkileri artırıyor. Macron'a İslam dünyasından gelen tepkilere bir yenisi daha eklendi. 

 

Pakistan İnsan Hakları Bakanı Mazari, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron için "Hitler" benzetmesi yaptı. 

"NAZİLERİN YAPTIĞINI MÜSLÜMANLARA YAPIYOR"

 

Pakistan İnsan Hakları Bakanı Mazari, Twitter hesabından themuslimvibe.com sitesinde yer alan ilgili makalenin bağlantısını ekleyerek, şu ifadeleri paylaşmıştı:

"Macron, Nazilerin Yahudilere yaptığını Müslümanlara yapıyor. Tıpkı Yahudilerin kimlik tespiti için kıyafetlerine sarı yıldız takmaya zorlanmış olduğu gibi Müslüman çocuklara kimlik numaraları verilecek (diğer çocuklara verilmeyecek).”

FRANSA'DAN HİTLER BENZETMESİNE TEPKİ

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Macron'un Müslümanlara yönelik eylemlerini Nazilerin Yahudilere yaptıklarına benzeten Pakistan İnsan Hakları Bakanı  Mazari'nin açıklamaları sert bir şekilde kınandı.

"Pakistan hükümetinin bir üyesi, sosyal ağlarda cumhuriyetimizin Başkanı ve ülkemiz hakkında derinden sarsan ve hakaret şeklinde ifadeler kullandı. Bu iğrenç sözler, nefret ve şiddet ideolojisi dolu apaçık bir yalandır. Böyle bir iftira, bu düzeyde bir sorumluluğa layık değil, kesinlikle reddediyoruz” ifadelerinin yer aldığı açıklama, şöyle devam etti:

"Biz beklemeksizin ve mümkün olduğunca sert bir şekilde Pakistan’ın Paris Maslahatgüzarı'na söz konusu açıklamaları kınadığımızı açıkladık. Pakistan bu açıklamaları düzeltmeli ve saygıya dayalı diyalog yoluna dönmeli.”

YORUMLAR 17
 • Aytekin 3 yıl önce Şikayet Et
  Mazari
  Cevapla
 • Halime 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz onların dinine girmedikçe onlar sızı kabul etmez
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Hani Fransa fikir hürriyetine karşı saygılıydı?? Bunların hesabına gelmediği birşey olursa fikir hürriyeti yok. Bunu Batı sevdalıları kafasına koysun. Yurtdışında yaşayan biri olarak ben bunları çok iyi biliyorum.
  Cevapla
 • AKIN VAROL 3 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söze ne denir!!!
  Cevapla
 • İstanbul 3 yıl önce Şikayet Et
  Merkel Dönerci katili Macroncukta cezayirli katili fark varmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Reisi’nin ölümünde yeni detaylar! İran ajanları sokaklara indi
Dünya, AKINCI'yı konuşurken İran'dan Türk İHA'larına karalama geldi!