Koronavirüs salgınının pimini çeken mutasyon! Durdurulamaz hale geldi

Amerikan New York Times gazetesi, yeni tip koronavirüs meydana gelen "614G" isimli mutasyonun, Kovid-19'un insandan insana çok daha kolay yayılmasını sağladığını duyurdu. Habere göre araştırmacılar, bu mutasyonun Kovid-19'un pandemiye dönüşmesini sağlayan mutasyon olduğu kanısına vardı.

Koronavirüs salgınının pimini çeken mutasyon! Durdurulamaz hale geldi
Koronavirüs salgınının pimini çeken mutasyon! Durdurulamaz hale geldi
GİRİŞ 25.11.2020 15:39 GÜNCELLEME 26.11.2020 08:09
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün, çok daha hızlı yayılması araştırmacıları harekete geçirdi.

 

Bu durumu inceleyen bilim insanları, "614G" isimli mutasyonun, virüsü kötü etkilediği ve insandan insana çok daha kolay yayılmasını sağladığı sonucuna vardı.

Kovid-19, daha önce defalarca mutasyona uğramış ancak bu salgının seyrini değiştirmemişti.

 

"614G" İSİMLİ MUTASYON ÇİN'İN DOĞUSUNDA MEYDANA GELDİ

Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre araştırmacılar; "614G" isimli mutasyonun Ocak ayında Çin'in doğu kesiminde meydana geldiği, oradan ABD'ye ve  Avrupa'ya daha sonra da dünyaya yayıldığı sonucuna vardı.

KOVİD-19'U PANDEMİYE DÖNÜŞTÜREN MUTASYON

Arizona'daki Translational Genomics Research Institute'te genetikçi olan David Engelthaler, bu mutasyonun Kovid-19'un pandemiye dönüşmesini sağlayan mutasyon olduğu kanısına vardı. Zira araştırmacılar, "614G" isimli mutasyonun, Wuhan'da ortaya çıkan orijinal Kovid-19'dan daha farklı ve çok çok daha bulaşıcı olduğunu belirtti.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 92
 • Cenk1453 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunan geminin silahsız olduğunu tabi ki de biliyordu. Yoksa cesaret edebilirler mi hiç bir Türk gemisini basmaya.cesaretleri olsa fırkateynleri basarlar ve sonuca katlanırlar.
  Cevapla
 • ....... 3 yıl önce Şikayet Et
  hani çinden kimse bahsetmiyor, ekranlardan verilen sokak ortasında düşen ayılan bayılan insanlar nerede kimse neden bunları sorgulamıyor.
  Cevapla
 • DELIKADIR 3 yıl önce Şikayet Et
  Google gir cinde vaka sayisi 0 . Evet bir hastalik var ama bunuda baskalari bile bile yayiyor bana kalirsa
  Cevapla
 • Cemaldemir 3 yıl önce Şikayet Et
  Eger asi bulunmassa dünyada insan diye bir nesil kalmicak tabii bu benim tahminim taa hastaligin basindan beri yorumlarimda yazdigim gibi cok insanlar hayatlarini kaybedecek insallah tahminlerim dogru cikmaz Allah yardimcimiz olsun
  Cevapla
 • Birisi 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah dilemediği sürece durmaz, durdurulamaz. İnsanlar saçma saçma yırumlar yapmak yerine dua edip tövbe etse her şey daha iyi olacak gibi...
  Cevapla
 • Dahi 3 yıl önce Şikayet Et
  Virüs durdurulamaz.durdurulması teklif dahi edilemez.hayırlı traşlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İbre lehimize dönüyor!
Sürpriz gelişmeyi duyurdu: İki ülke KKTC'yi tanıyacak!