İsrailli ırkçı fanatiklerden İslam’a hakaret

İsrail’in futbol takımlarından Beitar Jerusalem’in ırkçı taraftarları, kulüp hisselerinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) satılması bahanesiyle İslamiyet’e hakaretler yağdırdı. Taraftarlar yayınladıkları videoda “Araplara ölüm” ve “Siz (BAE) bizi satın alamayacaksınız” gibi tehditler savurarak Hz. Muhammed’e de hakaretler etti.

İsrailli ırkçı fanatiklerden İslam’a hakaret
İsrailli ırkçı fanatiklerden İslam’a hakaret
GİRİŞ 03.12.2020 07:33 GÜNCELLEME 03.12.2020 07:37
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

İsrail’in ırkçı takımı Beitar Jerusalem yine Peygamber Efendimiz’e hakaret ile gündeme geldi. Takımın fanatik taraftarları, bu kez Beitar Jerusalem’in hisselerinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) satışını protesto etmek bahanesiyle Müslümanlar’ın tüm kutsal değerlerine hakaret etti.

Kulübün hisselerinin yarısının, BAE’deki iktidar ailesinin bir üyesi olan Şeyh Hamad Bin Halife’ye bu haftasonu satışı gerçekleşecek. Takımın taraftarları ise sözkonusu anlaşmayı, Hz. Muhammed’e , Müslümanlara, barışa ve Araplara hakaret ederek reddettiler

BİZİ SATIN ALAMAZSINIZ

Taraftarlar yayınladıkları videoda “Araplara ölüm” ve “Siz (BAE) bizi satın alamayacaksınız” gibi tehditler savurarak Hz. Muhammed’e de hakaret eden ifadeler kullandı. Öte yandan Beitar Jerusalem Başkanı Moshe Hogeg’in takım yönetimiyle birlikte Abu Dabi’ye gittiği ve satışın tamamlanması için görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Eylül ayında, İsrail ve BAE’nin ilişkilerini normalleştirmesinin ardından yapılan açıklamada, takımın satışı müzakerelerinin başladığı duyurulmuştu.

ALİ MUHAMMED ADINI İSTEMEDİLER

Haziran 2019’da Beitar Jerusalem, 23 yaşındaki Nijeryalı futbolcu Ali Muhammed’i 1,7 milyon avroya transfer ederek 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Irkçı taraftarlar bir basın açıklaması yaparak futbolcunun adının değişmesi yönünde çağrıda bulunmuştu. Irkçı takım, ABD Başkanı Donald Trump’ın Amerikan elçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararından ardından ise adlarını “Beitar Trump Jerusalem” olarak değiştirmesiyle gündem olmuştu.

HİÇ ARAP FUTBOLCUSU YOK

Ortadoğu Yahudileri Mizrahiler’in kulübü olarak bilinen Beitar Jerusalem, ayrıca İsrail Premier Ligi’nde hiç Arap futbolcu oynatmamış tek kulüp olarak biliniyor. Siyonist ismi taşıyan takımın taraftarları da kendilerini La Familia olarak adlandırıyorlar. Takıma herhangi bir Arap futbolcunun transferine şiddetle karşı çıkan grup, Arap oyunculara hakaret tezahüratları ile tanınıyor.

Yenişafak

ETİKETLER
saldırı islam
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  bunların ataları peygamberimize yapmadıklarını bırakmadılar ki bunların yaptıklarına hiç şaşırmadım. kafa aynı
  Cevapla
 • hhüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Yerin dibine inşaallah batacaklar
  Cevapla
 • turan 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kullarım cok sabırsız buyuruyor Müslümanların yardımcısı olsun inşallah rabbim
  Cevapla
 • Doğan 1 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlar tepkinizi gösterin sapıklara
  Cevapla
 • Kürşat 1 ay önce Şikayet Et
  Küfür tek millettir Araplar kendilerini kaybetmişler! Paran varsa Kudüs’e yardım et futbol takımını alıpta yahudi besleme!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rakamlar açıklandı! 23 milyar dolarlık F-35 anlaşması! Gözler Biden'da!
Fiyatı tepki çekmişti! Ayçiçek yağı için indirim açıklaması geldi