Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'ın saldırısında 4 asker şehit oldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Dağlık Karabağ'daki Hadrut kentinde Ermeni güçlerinin saldırısı sonucu 4 Azerbaycan askerinin şehit olduğunu açıkladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'ın saldırısında 4 asker şehit oldu
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'ın saldırısında 4 asker şehit oldu
GİRİŞ 13.12.2020 13:50 GÜNCELLEME 13.12.2020 14:09
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Dağlık Karabağ'daki Hadrut kentinde Ermeni güçlerinin saldırısı sonucu 4 Azerbaycan askerinin şehit olduğunu 2 askerin ise yaralandığını belirtti. Ermenistan tarafının, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklarda ateşkesi ihlal ederek provokatif eylemlerde bulunduğu, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından gerekli karşılığın verildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ermeni silahlı grupları bölgeyi terk etmek yerine savaş mevzileri oluşturdular ve son günlerde bölgedeki sivillere ve askerlere karşı terör, sabotaj ve sabotaj eylemleri gerçekleştirdi. Nitekim 26 Kasım 2020'de işgalden kurtarılan Hocavend ilçesine bağlı Sur köyünde, Ermenilerin Milli Savunma Bakanlığı askerlerine yönelik ani saldırısı sonucu 3 asker öldürülmüş, 2 kişi de yaralanmıştır. İletim ekipmanlarının montajı sırasında ise bir asker öldü ve bir Azercell çalışanı ağır yaralandı” denildi.

"ERMENİSTAN PROVOKASYONLARINDAN KAÇINILMALI"

 

 

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi : “Bazı Ermeni liderlerinin ve Ermeni medyasının bu gibi durumlarda Rus barış gücü ve Azerbaycan tarafına karşı asılsız iddialarda bulunması kabul edilemez. Ermeni tarafı, üçlü bildirinin hükümlerinin uygulanmasını sağlamalı, ateşkesin ve barışın sürdürülmesini desteklemeli, kalan Ermeni silahlı grupları veya Ermeni silahlı kuvvetlerinin kalıntıları aracılığıyla provokasyon yapmaktan, durumun kasıtlı olarak ağırlaştırılmasından ve iç siyasi amaçlarla kullanılmasından kaçınmalıdır.”

Azerbaycan ordusunun 44 gün süren operasyonunda 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmişti. Ermenistan, işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya 10 Kasım'da imza atmıştı.
 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • özkonyali 9 ay önce Şikayet Et
  herkez yazmış da yazmış ermenistandan daha tehlikeli bir yapı var türkiye de. ermenilere rumlara bulgarlara ingilizlere yahudilere amerikalılara almanlara fransızlara destek veren onlar ile birlikte omuz omuza veren islama ezana kurana askere polise namaza peygambere düşman bir yapı var.
  Cevapla
 • Bayraktar TB-2 9 ay önce Şikayet Et
  Ermeni-Yunan-Bulgar bu üçlü eşkıya sürüsü 1821 yılından itibaren binlerce Camiyi yakıp yıktı, geri kalanlarını uygunsuz yerlere çevirdi. Müslüman Türk milletine karşı vahşi katliamlar yaptılar. Bizdeki kripto Sabetayist-Ermeni-Rum medyası bunlardan hiç bahsetmiyor. Sürekli "komşi komşi" diye cicili bicili başlıklarla bu üç eşkıya milleti bize şirin göstermeye çalışıyorlar, ama aksine sürekli bir Suriyeli düşmanlığı yaymaya çalışıyorlar, çünkü Suriye'liler Müslüman. Halkımızı Suriye'lilere karşı kin ve nefretle doldurmaya çalışıyorlar. Ülkede Müslüman nüfusun artması canlarını sıkıyor çünkü.
  Cevapla
 • ReisEmir 9 ay önce Şikayet Et
  Bu köpekler rahat durmaz, ümüğünü iyice sıkacaksın ki sesi soluğu çıkmayacak. Yoksa bu haysiyetsizler biraz kafasını kaldırdı mı yine saldıracaktır. Düşmanlık bile adam gibi olmalı.
  Cevapla
 • TC turk 9 ay önce Şikayet Et
  Ermenistan tamamamen alinmali
  Cevapla
 • YANi 9 ay önce Şikayet Et
  DALIMIZı KıRANıN KöKü SöKüLMELi ŞiDDETLE CEVAP VERİLMELİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika Rusya'da silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var
Mansur Yavaş'ı zora sokacak görüntü! Makam aracını sattığını söylemişti..