İspanya Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Doğu Akdeniz'le ilgili olarak Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkilerde "yapıcı diyalog" çağrısını yineledi.

İspanya Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması
İspanya Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması
GİRİŞ 16.12.2020 14:42 GÜNCELLEME 16.12.2020 14:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 10-11 Aralık'ta düzenlenen AB Konseyi toplantısıyla ilgili İspanyol meclis genel kurulunda yaptığı bilgilendirme konuşmasında, "Türkiye ile yapıcı diyalog kurmalı ve yapıcı ajanda oluşturmalıyız" dedi.

Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerde İspanya'nın politikasının iki temele dayandığını aktaran Sanchez, şunları söyledi: "İspanya olarak, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile dayanışma içindeyiz. Ama aynı zamanda Türkiye'nin bir NATO üyesi olduğunun, farklı perspektiflerde, çok yönlü ilişkilerimizin olduğunun bilincindeyiz. Başta Suriye ve Libya meselelerinin çözümü veya göç konusunda Türkiye'nin konumunun farkındayız. AB Yüksek Temsilcisi (Josep Borrell) ve AB Komisyonu öncülüğünde Türkiye ile yapıcı diyalog kurmalı ve yapıcı ajanda oluşturmalıyız."

Sanchez, benzer bir açıklamayı 11 Aralık'ta AB Konseyi toplantısının ardından yapmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Hmd 3 yıl önce Şikayet Et
  Boş boş laflar
  Cevapla
 • gec bunlari 3 yıl önce Şikayet Et
  cagrı yineleme sacmalıgından bıkmadınız mı?
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Kafirler hainler Endülüs devletine yaptığınız ihaneti unutacak mıyız zannediyorsunuz size güven olmaz keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner yaptıklarınızdan hesap vereceğiniz günler yakında Yunanistan'ın yanında imiş ALLAH bizimle olduktan sonra ne hükmünuz olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'nin Konferans Ligi'ndeki rakibi belli oldu | CANLI
CIA'in gölge kuruluşu Stratfor Türkiye Somali anlaşmasını mercek altına aldı