Türkiye'ye karşı yeni cephe! Prens Selman talimat verdi Yunan pilotlar...

Son dakika haberine göre; Yunan medyası, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emriyle çok sayıda F-15 jetinin Girit'teki Suda Üssü'ne Türkiye'ye gözdağı vermek için ineceğini yazıyor. Haberlerde, F-15 savaş uçaklarının Yunan pilotlar tarafından kullanılacağı belirtiliyor.

Türkiye'ye karşı yeni cephe! Prens Selman talimat verdi Yunan pilotlar...
Türkiye'ye karşı yeni cephe! Prens Selman talimat verdi Yunan pilotlar...
GİRİŞ 04.01.2021 13:36 GÜNCELLEME 05.01.2021 14:04
Bu Habere 337 Yorum Yapılmış

Fransa, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İsrail ve son olarak Suudi Arabistan. Türkiye'nin hamleleriyle fay hatlarının yerinden oynadığı Doğu Akdeniz'de 2021 de fırtınalı başladı.

 

 

İLK FRANSIZ JETLERİ İNDİ

Gittikçe köşeye sıkışan Yunanistan ve Güney Kıbrıs, geçtiğimiz yaz mevsimi boyunca Türkiye karşıtı müttefikleriyle birlikte gerilimli sularda birçok tatbikata girişti.

Deniz ve hava tatbikatlarında öne çıkan üs ise, Yunanistan'ın en büyük adası Girit'teki Suda oldu. Yunanistan'a destek için Suda Üssü'ne ilk olarak Fransız Rafale jetleri indi.

 


BAE 9 SAVAŞ UÇAĞI GÖNDERDİ

Ardından Libya'dan Suriye'ye her alanda Türkiye'nin karşısında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri Girit Adası'na dokuz savaş uçağı gönderdi. Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait F-16'lar Yunanistan hava kuvvetleriyle birlikte tatbikat düzenledi.

Doğu Akdeniz'de açık şekilde Yunanistan'a destek veren ABD ise, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Suda Üssü'nü ziyaret etmesi ve Girit'e konuşlanacak bir savaş gemisiyle safını belli etti.

Büyük bir silahlanma yarışına giren Atina yönetimi, 2020 bitmeden Fransa ile 18 Rafale jetinin satın alınması için anlaşma imzaladı, ABD'den F-35 savaş uçakları istedi. İsrail'den satın alınacak silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) Ege Denizi'nin ortasındaki İskiri Adası'na bir drone üssü kurulacağı ise, Aralık 2020'de ilan edildi.

YUNAN MEDYASI: PRENS SELMAN'DAN F-15 TALİMATI!

İlk Rafale jetlerinin bu ay teslim edilmesi beklenirken, Doğu Akdeniz'de yeni bir cephe açıldı. Yunan medyası, Suudi Arabistan'ın Girit'teki Suda Üssü'ne Türkiye'ye karşı F-15 savaş uçakları göndermeye hazırlandığını bildiriyor.

Newpost gazetesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın emriyle Girit'e inecek F-15 jetleri Yunan savaş uçaklarıyla birlikte Doğu Akdeniz'de tatbikat yapacak.

Son dakika: Türkiye'ye karşı yeni cephe! Prens Selman talimat verdi Yunan pilotlar...

YUNAN PİLOTLAR TARAFINDAN DA KULLANILACAK

ABD ve Japonya'nın ardından dünyadaki en büyük F-15 filosuna sahip Suudi Arabistan'ın göndereceği jetlerin Yunan pilotlar tarafından da kullanılacağı yine haberde yer alan detaylar arasında.

Son dakika: Türkiye'ye karşı yeni cephe! Prens Selman talimat verdi Yunan pilotlar...

KAYNAK: MİLLİYET
YORUMLAR 337
 • Ahmed Cengiz 3 yıl önce Şikayet Et
  İyi işte hepsi bir yere toplansın daha iyi.Tek seferde işleri hallolur.
  Cevapla
 • burak van 3 yıl önce Şikayet Et
  hay senin boynun kırılsın insallah
  Cevapla
 • T.C. 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah var gam yok. zalimler için yaşasın cehennem. bunlar yezidin soyu galiba, efendimiz buyuruyorki kişi sevdiği ile beraberdir. ey BAE ve SUDİ yöneticiler ittifak etiklerinizle haşrolursunuz inşallah.
  Cevapla
 • fırat23 3 yıl önce Şikayet Et
  topunuz gelin kefere beslemeleri.
  Cevapla
 • ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  girit adası bayraktar menzilinde.Bu uçakları hangardayken vururuz.Ama orda rus pantsirler varsa daha eğlenceli olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç transfer şartını açıklamıştı! Dünya devi Ferdi Kadıoğlu için temaslara başladı
CHP’li belediyenin sosyal tesislerde içki satış kararıyla ilgili AK Parti’den kritik karar