WhatsApp ile Fransa arasında skandal anlaşma

WhatsApp geçtiğimiz hafta kişisel verileri Facebook şirketleriyle paylaşmak için kullanıcılarını yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorladı. Fransa'dan ise sosyal medya devlerine karşı yeni ve tartışmalı bir hamle geldi. İddialara göre Twitter, WhatsApp gibi şirketler, kullanıcı sözleşmelerini Fransız yasalarına uygun hale getirecek ve kullanıcı bilgilerini istenildiği zaman devlete verecek.

GİRİŞ 12.01.2021 11:44 GÜNCELLEME 12.01.2021 16:04
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Geçen hafta, mesajlaşma hizmeti WhatsApp, birçok kullanıcıyı kişisel verileri Facebook şirketleriyle paylaşmak için yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorladı. Kullanıcılar, şartları kabul etmedikçe uygulama hizmetini kullanamayacak.

 

VERİLER DEVLETE GİDECEK

Yıllardır Fransa'da gazetecilik yapan Ömer Aydın'ın verdiği bilgilere göre; Fransa'dan sosyal medya devlerinin yeni uygulamalarına karşı yeni bir hamle geldi. İddialara göre Twitter, WhatsApp gibi şirketler, kullanıcı sözleşmelerini Fransız yasalarına uygun hale getirecek ve kullanıcı bilgilerini istenildiği zaman devlete verecek. Aksi durumda ise bu şirketlere yıllık cirosunun yüzde 6'sı kadar para cezası verilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Vatandaş Sedat 6 ay önce Şikayet Et
  8 Şubatta hesabımı kapatıp kaldıriyorum. BİP ve Dedi yi yükledim. özellikle BİP çok iyi. whatsappı aratmıyor.
  Cevapla
 • Erhan Aydoğan 6 ay önce Şikayet Et
  Ertesi gün sildim Şuan signali kullanıyorum açık kaynak ve hiç bir şirkete ait değil çokta memnunum vazgeçilmez değilsin wp
  Cevapla
 • martli 6 ay önce Şikayet Et
  zaten cogu ulkede veriyor. ozellikle Alman gizli servisi istedigi zaman o kişinin bilgilerini vermek zorunda. bu tur yasalar covu ulkede var.. sosyal medya da hizmet veren şirketler de bu yasalari kabul ediyor..
  Cevapla
 • Fatih 6 ay önce Şikayet Et
  En güzeli sildim gitisn ben ilk gün sildim bip ve dediyi yukledim
  Cevapla
 • Burak 6 ay önce Şikayet Et
  Whatsapp AB ye güzel Türkiye'ye Fransız
  Cevapla
 • Uyaroğlu 6 ay önce Şikayet Et
  Fransa doğru olanı yapmış.Büyük ve Güçlü Devlet olmak budur, Devletin Bütünlüğü ve Güvenliği Bireylerin güvenliğinden öndedir, biz de demiyormuyuz "devletimiz var olsun, herşey vatan için,... " gibi sözler!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
60 milyonluk lüks araç mezarlığı! Çürümeye terk edildiler...
119'u kontrol altına alındı! Yangında son dakika gelişmesi