Abdullah Ağar açıkladı: Türkiye operasyon yapacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Irak'a yaptığı ziyaret ve Mesut Barzani ile yaptığı görüşme ne anlama geliyor? Türk Silahlı Kuvvetleri Sincar'a askeri operasyon mu başlatacak?

GİRİŞ 20.01.2021 16:32 GÜNCELLEME 20.01.2021 17:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının kritik Irak ziyaretini A Haber'e değerlendirdi. Ağar, "Mesele sadece Sincar meselesi değil! Irak ve Suriye arasındaki sınır güvenliği meselesi değil! Türkiye'nin topyekun terörle mücadelesine Irak merkezi hükümeti ve bölgesel hükümetinin dahil edilmesi meselesidir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE OPERASYON YAPACAKTIR"

Türk heyetinin Erbil ziyaretine ilişkin, "Barzani'ye 'terörle mücadele et' her türlü desteği vereceğiz" mesajının verilmiş olabileceğini ifade eden Ağar, "Irak'ın kuzeyindeki harekat alanımızı bahardan itibaren genişleteceğiz. Sincar operasyonuna Türkiye artık müdahil oldu. Türkiye müşterek veya bağımsız harekatta olabilir, bölgeye nokta operasyonları yapacaktır" dedi.

ABD'nin Biden başkanlığındaki yeni yönetiminin Türkiye'nin üniter yapısını tehdit eden PKK/YPG'yi desteklemekten vazgeçmelerini ümit ettiğini ifade eden Ağar, "Türkiye'nin terörle mücadelesinden değil ABD, dünyanın tüm süper güçleri bir araya bile gelse vazgeçmesi mümkün değildir" dedi.

YORUMLAR 4
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Velevki operasyon olacak, madem uzmansın, bunun neden söylersin, uyandırmak için mi? Demeçlere bak ya
  Cevapla
 • karadayı 3 yıl önce Şikayet Et
  gizleyecek hiç bişey yok gözüm.oraya operasyon yapılacağı kesin olduğu için
  Cevapla
 • KARAKALE 3 yıl önce Şikayet Et
  banim KANAATİM ŞUDUR. barzani TÜRKİYE yi DAVET ETTİ. operasyon yapılması için. eğer KENDİ TÜRKİYE ye ğelip. SONRA OPRESYON YAPILSAYDI KENDİSİ İÇİN doğru olmayacağını düşünerek,kendi içlerinden birbirine düşmek korkusundan dolayı TÜRKİYEyi DAVET ETTİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. RABBİM TÜRKİYE nin YARDIMCISI OLSUN.
  Cevapla
 • Ak68 3 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Rabbim askerlerimizi korusun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Aktaş'tan tepki: Tatlı su Müslümanlığını bırakın! Dünyada sadece Erdoğan yok
Son dakika... Haluk Bayraktar'dan çirkin algı operasyonuna 7 soru 7 cevap!