Bernie Sanders'ın eldivenlerin sırrı ortaya çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın yemin törenine ilişkin en çok konuşulan konulardan biri de Senatör Bernie Sanders'ın yün eldivenleri olmuştu. Çevre sorunlarına önem veren Sanders'ın eldivenlerinin hikayesi ortaya çıktı. Eldivenleri eskimiş kazakları değerlendiren bir ilkokul öğretmeni tarafından Sanders'a hediye edildiği belirtildi.

Bernie Sanders'ın eldivenlerin sırrı ortaya çıktı
Bernie Sanders'ın eldivenlerin sırrı ortaya çıktı
GİRİŞ 22.01.2021 14:25 GÜNCELLEME 22.01.2021 14:58

ABD'nin 46 Başkanı Joe Biden ile başkan yardımcısı Kamala Harris'in yemin töreni tüm dünya tarafından dikkatle izlenirken, Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın yün eldivenleri törene damga vurdu.

FOTOĞRAFI ŞOPLANARAK ÇEŞİTLİ UNUTULMAZ KARELERE YERLEŞTİRİLDİ

Sosyal medyada çokça konuşulan Sanders'ın eldivenlerinin hikayesi ortaya çıktı. Washington Post'ta yer alan haberde, Bernie Sanders'a eldivenleri eskimiş kazakları değerlendiren bir ilkokul öğretmeninin hediye ettiği belirtildi.

Bernie'nin eldivenleri senatör seçildiği Vermont'ta bir öğretmen olan Jen Ellis tarafından özel yapıldığı ifade edildi.

Ellis 2 yıl önce senatöre eldivenleri hediye verdi ve o günden beri de Sanders eldivenleri seçim kampanyası dahil her yerde takıyor.

"GURUR VERİCİ"

Ellis, Sanders'ın yemin töreninde eldivenleri giymesinden mutluluk duyduğunu belirterek, "Bugün giydiği için gerçekten gurur duyuyorum. Hala takıyor olması hoş ve gurur verici. Açılış töreninde dünyaca ünlü tasarımcıların kıyafetlerini giyen insanlar vardı. Sonra eldivenlerimi giyen Bernie vardı" dedi.

Çevre sorunlarına büyük önem veren Sanders'ın eldivenleri eski kullanılmayan ve geri dönüştürülmüş yün kazaklardan yapılmış.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dini kitaplar üzerinden provokasyon! Hepsi yakıldı, özür açıklaması geldi
Vergi, ceza ve harçlarda yeniden değerleme oranı belli oldu