Rusya, Hocalı Havalimanı'nı açıyor

Dağlık Karabağ’da yerleşen Hocalı Uluslararası Havaalanı uzun yıllar sonra açılacağı aktarılıyor.

Rusya, Hocalı Havalimanı'nı açıyor
Rusya, Hocalı Havalimanı'nı açıyor
GİRİŞ 12.02.2021 17:14 GÜNCELLEME 12.02.2021 17:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ermenistan kaynakları, Rus Barış Gücünün Hocalı Havalimanı etrafında Rus askerlerinin kalması ve depolama yapması için altyapının oluşturulduğunu gösteren fotoğraflar yayınladılar. Ayrıca yayılan fotoğraflardan anlaşılacağı üzere havalimanı etrafında Rus Barış gücü Birliği kontrol noktaları da kurulmuş durumda.

STRATEJİK KONUMDA

Bölgeden edinilen bilgilere göre Rusya’nın Dağlık Karabağ’a daha kolay ulaşması ve kargo uçaklarının faaliyeti için Hocalı Havalimanı’nın faaliyeti hakkında gerekli görüşmeler ve çalışmaların yapıldığını da doğruluyor.

Şimdiye kadar Azerbaycan Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmış değil.

FUZULİ’YE YENİ HAVALİMANI

Ayrıca Rusya, bölgeye gönderdiği lojistik yardım ve askeri teçhizatın bir kısmını Ermenistan üzerinden bir kısmını ise Azerbaycan topraklarını kullanarak (Bakü-Yevlah-Berde) trenle Karabağ'a askeri mühimmat taşıyor.

Öte yandan geçtiğimiz gün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'daki Fuzuli kentinde uluslararası havaalanı inşa edilmesi yönünde talimat verdiği açıklanmıştı.

“BU YIL TAMAMLANACAK”

Aliyev, "Verdiğim talimatla Fuzuli'de uluslararası havaalanı inşa edilecek. Talimat verildi, şu anda arazi seçimi yapılıyor. Bölgenin patlayıcılardan temizlenmesi için çalışmalar yapılacak. Bu yıl içinde havaalanı tamamlanmış olacak, en azından kalkış ve iniş pistleri hazır olacak" ifadelerini kullanmıştı.

 

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
YORUMLAR 1
  • büyükdenizci 3 yıl önce Şikayet Et
    çıkarları olmasa açmazlar bizimkilerde seviniyor anlam veremiyorum şöyle siha böyle iha ermeni şöyle böyle adam geldi kuruldu ermenininde bir nolu destekçisi rusya, gerçi aliyev onaylı rus ajanı orası ayrı hikaye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bahşiş ve motokurye gelirlerine yeni vergi getirilmeyecek, KDV muafiyeti uygulanacak
Kuzey Kore'den Güney Kore sınırına duvar